Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Petro’nun Satışına Başlayan Venezuela, Satın Alanlara Petro Yerine ”Sertifika” Veriyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Petro’nun Satışına Başlayan Venezuela, Satın Alanlara Petro Yerine ”Sertifika” Veriyor
Petro’nun Satışına Başlayan Venezuela, Satın Alanlara Petro Yerine ”Sertifika” Veriyor

2/2


2/2


Venezuela‘nın heyecanla beklenen kripto para birimi Petro‘nun satış tarihi 5 Kasım olarak belirtilmiş olsa da, geçtiğimiz 29 Ekim tarihinde beklenen kripto paranın satışa sunulduğu açıklanmıştı. Tek başına bu gelişme bile Başkan Nicolas Maduro‘nun Petro’yu piyasaya sürme konusunda ne denli hevesli olduğunu gözler önüne sermekte.

29 Ekim tarihinde yapılan duyuruya göre, Petro altı farklı kripto para borsasından satın alınabiliyor. Venezuela hükümeti bu borsalara ayrı ayrı özel olarak yetki verdi. Bu borsaları şöyle sıralayabiliriz: Bancar, Afx Trade, Cave Blockchain, Amberes Coin, Cryptia ve Criptolago.

Ancak bugün içerisinde gündeme yansıyan yeni bir bilgiye göre, Petro satın alanlara gerçek kripto para birimi verilmiyor. Başından beri tartışmalara neden olan ve whitepaper’ı Dash kripto para biriminin ‘çakması’ olarak nitelendirilen Petro’yu satın alan kişilere, gerçek Petro yerine, kripto paraya sahip olduklarını gösteren bir sertifika veriliyor.

Bundan dolayı Venezuela’nın ürettiğini ve piyasaya sürdüğünü iddia ettiği kripto para birimi ile ilgili hala gerçek bir kanıt bulunmuş değil. Petro’nun resmi internet sayfasında da bir block explorer mevcut ve görünüşe göre neredeyse hiç hareket yok. Whitepaper’da belirtilen bilgilere göre blok zamanı 1 dakika ancak internet sayfasındaki bilgilere göre sadece 316 blok mevcut. Blokların hiçbir detayı veya işlem bilgileri de görünmemekte.

Uzmanlara göre Petro’nun gerçekte var olmamasına rağmen pasaport gibi önemli belgelerin Petro ile satın alınabileceğini açıklanması ise tam bir fiyasko.


İlgili haber:
Petro, Venezuelalıların Pasaport Alabilecekleri Tek Yol Haline Getirildi!

Petro’nun Satışına Başlayan Venezuela, Satın Alanlara Petro Yerine ”Sertifika” Veriyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Petro’nun Satışına Başlayan Venezuela, Satın Alanlara Petro Yerine ”Sertifika” Veriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Donanım cüzdanı Ledger, Nano S cihazı için Monero desteğini duyurdu Bitcoin’in Piyasadaki Hakimiyeti Diğer Kripto Paraları Olumsuz Etkiliyor Olabilir Bloomberg: Bitcoin için teknik görünüm parlak değil Tron işlem hacmi artmaya devam ediyor: En büyük 4 coinin Toplamından Fazla Çin’in İnternet Denetleyicisi Blockchain Şirketleri İçin Yeni Bir Tasarı Hazırladı Wirex ABD’de Genişlendikçe Ripple’ın (XRP) Fiyatı Yükseliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır