Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İlginç Bir Bitcoin Yorumu Daha Geldi! Bakın Payoneer CEO’su Bitcoin’i Nerede Görüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » İlginç Bir Bitcoin Yorumu Daha Geldi! Bakın Payoneer CEO’su Bitcoin’i Nerede Görüyor
İlginç Bir Bitcoin Yorumu Daha Geldi! Bakın Payoneer CEO’su Bitcoin’i Nerede Görüyor

2/2


2/2

New York merkezli ödeme işleme firması Payoneer CEO’su Scott Galit, Aralık’ta yayınlanan CNBC ile yaptığı röportaj sırasında, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) gibi tek bir küresel, fiili olmayan para biriminin gerçekçi olmadığını belitti.

Payoneer, bir finansal hizmetler şirketi olarak sektörde faaliyet gösteriyor
Payoneer, işletmeler ve 200 ülkede profesyoneller için sınır ötesi dijital para ödeme desteği sağlayan bir finansal hizmetler şirketi. Ayrıca 2018 yılında CNBC’nin on üçüncü en yıkıcı şirket olarak adlandırdığı bir firma.

Scott Galit, sürtünmesiz ticarete, paraya ve fiat para birimlerinden kaçınmaya yönelik argümanını -ulusal hükümetlerin muhalefeti, merkez bankalarının kaygılarını ve esas olarak Amerika Birleşik Devletleri bağlamına odaklanarak- iki ana noktada gerçeğe dönüştürdü.


Payoneer CEO’su: “Bitcoin küresel para birimi olursa, vergiler Bitcoin ile ödenmek zorunda olacak.”
Birincisi ile ilgili olarak Scott Galit, hükümetlerin gelirleri için vergilendirmeye bağlı olmalarının, sakinlerinin lider kripto para birimi Bitcoin gibi oldukça değişken bir para birimi cinsinden vergi yükümlülüklerini yerine getirmelerine izin vermeleri anlamına geleceğini belirtiyor.

Ayrıca ödeme işleme firması Payoneer’in CEO’su, fiat para birimi kripto ile aynı derecede oynaklık yaşadıysa, hiçbir hükümetin finansal yükümlülüklerini yerine getiremeyeceğini ve nihayetinde sakinlerine hizmetlerini finanse edemeyeceğini iddia ediyor

ABD eyaletleri kriptoyu geçte olsa benimseme konusunda istekli: En iyi örnek Ohio eyaleti!
CNBC’nin de belirttiği gibi, ABD bağlamında, bazı eyalet hükümetleri, geç dönem kripto para birimleri dünyasıyla etkileşime girme konusunda daha az isteksiz hale geldi. Ohio bunlardan biri ve eyalet, ABD’nin sakinlerinin Bitcoin’de belirli vergileri ödemesine izin veren ilk eyalet oldu. Bununla birlikte, bu etkileşimin özü, lider kripto para birimi Bitcoin’in ilk önce devletin ceplerine ulaşmadan önce devletin OhioCrypto.com portalı üzerinden fiat para birimine çevrilmesidir. Merkez bankaları ile ilgili olarak Scott Galit şunları söylüyor:

Merkez bankacıları, ekonomileri yönetmeye gerçekten yardım etmek ve bu ekonomiler için bir nevi yönetim sağlamak için varlar. Bunun bir kısmı aslında borç verme ve döviz borsalarındaki faiz oranlarında para yönetiyor. Para birimi üzerinde herhangi bir kontrolünüz yoksa, sahip olduğunuz en önemli politika araçlarından birini kaybettiniz, peki ne iş yapıyorsunuz?


Dünya çapındaki büyük girişimciler, Scott Galit’in görüşüne katılmıyor
Daha önce bildirildiği gibi, dünya çapındaki büyük yenilikçiler ödeme işleme firması Payoneer’in CEO’sunun görüşünden uzaklaştı. Bu Mayıs ayında Jack Dorsey -kuvvetli sosyal medya platformu Twitter’ın CEO’su, bunun yanı sıra Bitcoin destekli ödemeler firması Square’nin CEO’su- belirttiği geleceğin vizyonunun merkezine kripto para birimlerini yerleştirerek lider kripto para birimi Bitcoin’in “internetin yerli para birimi” olduğu düşünüyor. Jack Dorsey’in görüşü daha sonra Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak tarafından açıkça onaylandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır.

The post İlginç Bir Bitcoin Yorumu Daha Geldi! Bakın Payoneer CEO’su Bitcoin’i Nerede Görüyor appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İlginç Bir Bitcoin Yorumu Daha Geldi! Bakın Payoneer CEO’su Bitcoin’i Nerede Görüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

EOS 24% oranında geriledi Monero Fiyatları Rekor Seviyeye Çıktı Forbes’a göre Bitcoin fiyat çöküşünün arkasında…. Winklevoss ikizlerinin Bitcoin borsasından SegWit hamlesi SEC, ABD’li Bitcoin borsasının hisse senetlerinin alım satımını askıya aldı Ripple IMF görüşmeleri devam ediyor. Ripple CEO’su IMF başkan yardımcısını ikna edebilecek mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır