Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Peter Thiel: İnsanlık Gelecekte Kripto Para ve Yapay Zeka Arasında Seçim Yapacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Peter Thiel: İnsanlık Gelecekte Kripto Para ve Yapay Zeka Arasında Seçim Yapacak
Peter Thiel: İnsanlık Gelecekte Kripto Para ve Yapay Zeka Arasında Seçim Yapacak

© Reuters.  © Reuters.

Paypal‘in kurucularından olan Peter Thiel, kripto para teknolojisi hakkında bazı çarpıcı yorumlarda bulundu. Thiel’a göre insanlık ilerleyen zamanlarda “kripto para ve yapay zeka” teknolojileri arasında bir seçim yapmak zorunda kalacak ve bu seçimin sonucu, yaşayış biçimimizi değiştirecek.

Bitcoin Hakkında Yorumlar

Rubin Report yayınına katılan Peter Thiel, verdiği röportajda ABD Başkanı Donald Trump, Facebook’a yatırım yapmak, genel ekonomi, Silikon Vadisi’ndeki sorunlar, basın özgürlüğü gibi çeşitli konular hakkında konuştu. Thiel’ın konuştuğu konular arasında kripto paralar da vardı.

Bir Tarafta Özgürlük, Bir Tarafta Prangalar

Thiel kripto paralar hakkında konuştu konuşmasına ancak alışılagelmiş yorumların dışında şeyler söyledi. Genelde kripto para piyasasındaki artışlar, düşüşler hakkında yorum duyuyoruz ancak Thiel’a göre kripto para sektörünün insanlık için çok daha büyük bir önemi var. Hatta Thiel, şu anda denklemin bir ucunda kripto paranın bir diğer ucunda ise yapay zekanın olduğunu düşünüyor:

“60’lı yıllardaki insanlar gelecekte her şeyin bilgisayarlar tarafından yürütüleceğini hayal ettiler. 90’ların sonlarındaki insanlar ise geleceğin kriptodan, merkezsizlikten ibaret olacağını. 68 yılı merkeziyken 98 yılı merkezsizdi. 2018’de ise dengenin biraz daha merkezciliğe kaydığını görüyoruz. Sizin hakkınızda sizden daha çok şey bilen, insanları gözetleyen büyük veritabanları ve büyük hükümetler. Big brother tarzı muhabbetler. Peki gelecekte ne olmak istiyoruz? Merkezi mi merkezsiz mi? Yapay Zeka çok fazla şekilde kullanılabillir ama eğer bu teknoloji büyük hükümetler tarafından insanları gözetlemek için kullanılırsa 20. yüzyıldakine kıyasla çok daha totaliter bir komünist rejim görülebilir.”

Peter Thiel: İnsanlık Gelecekte Kripto Para ve Yapay Zeka Arasında Seçim Yapacak isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Peter Thiel: İnsanlık Gelecekte Kripto Para ve Yapay Zeka Arasında Seçim Yapacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

24 Saatte Yüzde 14 Kayıp Yaşayan Kripto Para Hangisi? Bitcoin Cash’e genel bakış: BCH bir haftada yüzde 25 kazandı, neler oluyor? Danışmanlık şirketine göre Bitcoin’de 20,000 dolar 2021’de Cardano 30% oranında çakıldı Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Başkanı: 2019’da Dijital Paralarla İlgili Ciddi Gelişmeler Olacak 1 Bitcoin’i Olan Biri, Dünyanın En Zengin 1000 Kişisi Arasında Yer Alacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır