Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Şantajcıları, Fidye Yazılımdan, Bomba Tehditlerine Geçiş Yaptı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Şantajcıları, Fidye Yazılımdan, Bomba Tehditlerine Geçiş Yaptı
Bitcoin Şantajcıları, Fidye Yazılımdan, Bomba Tehditlerine Geçiş YaptıBelirli kurumlara veya kişilere fidye yazılım göndererek bunun kaldırılması için Bitcoin talep etmek 2018 yılında oldukça popüler bir yöntem haline gelmişti. Ancak görünüşe göre bu trend çok tehlikeli yeni bir eğilim ile yer değiştirmeye başlıyor.

Yeni yayılan spekülasyonlara göre, şantajcılar belirledikleri kişi veya kurumları arayarak kendilerine belirli bir sayıda Bitcoin göndermelerini, aksi taktirde binaların bomba ile patlatılacağını öne sürmeye başladı. ABD’nin büyük bir kısmı, geçtiğimiz 13 Aralık tarihini bir Bitcoin şantajcısının, ülkede birden fazla yeri bomba ile patlatacağı tehdidi altında geçirdi. Söz konusu tehditler e-mail ile gönderildi ve bombaların patlamaması için 20.000 dolar değerinde Bitcoin istendi.

”Benim elemanımın, sizin işletmenizin bulunduğu binaya bir bomba (tetryl) getirdiğini bildirmek için size yazıyorum.  Olası bir patlama durumunda birden fazla kurban olacaktır.”

Şantaj gönderisinin devamında, ‘iş günü’ sonuna kadar ödemenin yapılmasını, aksi taktirde bombanın patlayacağını belirten bir tehdit de yer almakta. Konuyla hemen ilgilenmeye başlayan New York polis departmanı, kendi Twitter adresinden de bir bildiri yayınlayarak söz konusu tehdidin bir yalan olduğunu ve yapılan birden fazla aramaya rağmen hiçbir patlayıcı madde bulunamadığını açıkladı.

Bitcoin Şantajcıları, Fidye Yazılımdan, Bomba Tehditlerine Geçiş Yaptı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Şantajcıları, Fidye Yazılımdan, Bomba Tehditlerine Geçiş Yaptı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Gizemli Dev Ripple (XRP) Balinaları, Bitcoin’in Yeni Kilometre Taşı, Önemli Ethereum Raporu: Öne Çıkan: TRON, LTC, BCH, NEO ve Dash Haberleri Monero, Yukarı Tırmanmaya Devam Ediyor “Parabolik Bitcoin boğa koşusu henüz bitmedi” VanEck Yöneticisi Gurbacs: ”Bu ETF Teklifinin Öncekine Kıyasla Daha Güçlü Olduğuna İnanıyorum” Ripple’da üst düzey yaprak dökümü Ünlü İsimlerin Bitcoin Fiyat Tahminleri

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır