Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Payoneer CEO’su: Bitcoin Vizyonu Pek Gerçekçi Değil

Ana Sayfa » GÜNCEL » Payoneer CEO’su: Bitcoin Vizyonu Pek Gerçekçi Değil
Payoneer CEO’su: Bitcoin Vizyonu Pek Gerçekçi DeğilNew York merkezli ödeme şirketlerinden Payoneer’ın CEO’su Scott Galit, kısa süre önce Bitcoin hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz gün CNBC’ye bazı demeçler veren Galit, Bitcoin gibi küresel bir para birimi fikrinin pek gerçekçi olmadığını belirtti.

Esasen bir finans şirketi olan Payoneer, müşterilerine sınır ötesi ödeme yapma imkanı tanıyor. 200’den fazla ülkede faaliyet gösteren şirket, dijital ödeme desteği de sunuyor. CNBC’nin araştırmalarına göre Payoneer, bu yılın en dikkat çeken on üçüncü şirketi oldu.

Tek Para Birimi

Payoneer’ın CEO’su Scott Galit, CNBC’ye verdiği demeçlerde Bitcoin ve benzeri kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu.

Galit’e göre Bitcoin’in herhangi bir devlet tarafından desteklenmiyor oluşu aslında Bitcoin için büyük bir eksi. Galit hükümetlerin kontrol edemedikleri, pek verimli bir şekilde vergi alamadıkları bir para birimini desteklemeyeceklerini düşünüyor.

Galit’e göre Bitcoin fiyatındaki dalgalanmalar da Bitcoin’in hanesine büyük bir eksi eklenmesine yol açıyor. Galit’e göre eğer bir itibari para Bitcoin kadar dalgalanacak olsa, o itibari paranın kullanıldığı ülke çok zor dönemlerden geçerdi.

Bitcoin’in merkez bankaları için de büyük bir sorun teşkil etiğini söyleyen Galit, Bitcoin’in hanesine bir eksi daha eklemiş oldu. Galit’e göre Bitcoin’in herhangi bir merkez bankası tarafından kontrol edilemiyor oluşu aslında bir dezavantaj:

“Merkez bankaları ekonomilere yardım eder, bir nevi ekonomilere yol verirler. Bunu bazen faiz oranlarını, bazen döviz kurunu etkileyerek yaparlar. Eğer ülkenizin para birimini kontrol edemiyorsanız, ekonominizi nasıl şekillendireceksiniz?”

Payoneer CEO’su: Bitcoin Vizyonu Pek Gerçekçi Değil isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Payoneer CEO’su: Bitcoin Vizyonu Pek Gerçekçi Değil - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple strateji şefi Johnson: XRP, Bitcoin’den daha çok kullanılıyor Ripple ortağı, XRP destekli xRapid için ABD’den onay aldı Bitcoin Fiyat Analizi; 9000 Dolar’a Doğru Emin Adımlar CME Bitcoin Vadelileri Yüzde 41 Artış Yaşadı! Avrupa Merkez Bankası Yeni Rapora İmza Attı! Piyasa Hacmi Tekrar 249 Milyar Dolar Oldu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır