Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Parlamento Üyesi: ‘Düzgün Düzenlemeler İngiltere’yi Kripto Para Merkezi Yapabilir’

Ana Sayfa » GÜNCEL » Parlamento Üyesi: ‘Düzgün Düzenlemeler İngiltere’yi Kripto Para Merkezi Yapabilir’
Parlamento Üyesi: ‘Düzgün Düzenlemeler İngiltere’yi Kripto Para Merkezi Yapabilir’İngiltere‘nin önde gelen politikacıları tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre ‘Vahşi Batı’ya dönmüş’ kripto para sektörünü bir an önce düzenlemek gerekiyor.

İngiltere’de Kripto Para Düzenlemeleri

İngiliz Parlamentosu’ndaki Hazine Komitesi, erken saatlerde kripto paralarla ilgili yeni bir araştırmanın sonuçlarını yayınladı. Yapılan araştırmaya göre kripto para sektörüne öncelikli olarak para aklama karşıtı düzenlemeler ve yatırımcıları koruyacak kurallar getirmek gerekiyor.

Hazine Komitesi’nin başkanı olan Nicky Morgan, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda “Bitcoin ve diğer kripto paraların Vahşi Batı’ya dönmüş bir sektörde var olduklarını” belirtti. Morgan’a göre Hazine Komitesi, kripto para sektöründeki “fiyat değişkenlikleri ve kripto para borsalarına yapılan hack saldırıları yüzünden bir an önce düzenleme yapılması gerektiğini düşünüyor.”

Yapılan araştırmada Bitcoin gibi kripto paraların tam olarak ‘para birimi’ olmadıkları, bu varlıkların ‘spekülatif varlık’ olarak tanımlanmaya daha yatkın oldukları da vurgulanıyor. Parlamento üyeleri, piyasadaki fiyatlar böylesine değişkenken Bitcoin’i para birimi olarak tanımlananın epey zor olduğunu düşünüyorlar.

Parlamento üyeleri, yaptıkları araştırma sonucunda kripto para sektörünün çok fazla risk barındırdığı sonucuna vardılar. Ancak üyeler bu risklere rağmen kripto para sektörünün düzenlenebileceğine, geliştirilebileceğine ve ülke ekonomisine katkıda bulunabileceğine inanıyorlar ve bu yüzden bir an önce konuyla ilgili çalışmalara başlanması gerektiğine inanıyorlar. Morgan’ın konu hakkındaki görüşü şu şekilde:

“Eğer hükümet kripto para sektörünü geliştirmeye karar verir ve makul düzenlemeler getirilirse, İngiltere bu alanda küresel bir merkez haline gelebilir.”

Parlamento Üyesi: ‘Düzgün Düzenlemeler İngiltere’yi Kripto Para Merkezi Yapabilir’ isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Parlamento Üyesi: ‘Düzgün Düzenlemeler İngiltere’yi Kripto Para Merkezi Yapabilir’ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Mac Kullanıcılarını Hedef Alan Yeni Bir Kötü Amaçlı Yazılım Tespit Edildi! Güney Kore’de Bitcoin’e rekor ilgi! TRON ve Liverpool Ortak mı Oluyor? Yalanlama Geldi! İzlanda’daki Kripto Para Madencisi, Çiftçilerden Yardım Alıyor 3 Aralık Bitcoin analizi: BTC kanal hareketinde önemli seviyeler neler? Büyük Tarih Açıklandı! Bakkt Plaformunun Bitcoin Vadeli İşlemleri 12 Aralık’ta Alıcıya Çıkıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır