Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Paris’te Blockchain Eğitimi Almak İsteyen Öğrenciler, Bitcoin ile Ödeme Yapıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Paris’te Blockchain Eğitimi Almak İsteyen Öğrenciler, Bitcoin ile Ödeme Yapıyor
Paris’te Blockchain Eğitimi Almak İsteyen Öğrenciler, Bitcoin ile Ödeme YapıyorParis içerisinde temel olarak finans ve iktisat odaklı bir kurum olan Financia Business School, artık blockchain eğitimi vermeye başladı ve eğitim için gereken ödemeyi Bitcoin ile de kabul ediyor.

2014 yılında kurulan okul, işletme yönetimi yüksek lisansının yanı sıra, bir çok finans alanında da yüksek lisans ve doktora seviyesinde eğitim vermekte. Firmanın 2017 yılında başlattığı yeni programda ise özellikle Fintech alanında bir çok eğitim mevcut.

Financia’nın mezun öğrencileri ise genellikle dünyanın en büyükleri arasında gösterilen BNP Paribas (PA:BNPP), Societe Generale (PA:SOGN) ve Credit Agricole (PA:CAGR) gibi firmalarda anında iş bulmakta.

Öğrenciler Bitcoin ile Ödeme Yapabilmekte
Financia, finansal sektör konusunda sektörün önde gelen eğitim kurumlarından birisi olma konusunda sürekli çalıştığını ve bu sayede hala çokça ilgi çeken bir eğitim yuvası olduğunu ifade etti. Kurumun öğrencilerinin %25’i yabancı öğrencilerden oluştuğu için, para transfer olayları biraz karmaşık bir hal alabiliyor ve Financia bu olayı kolaylaştırmak için kripto para birimi ile yapılan ödemelerin önünü açtı. Kurum yetkilileri kripto para birimleri ile yapılan ödemelerin takip ve güvenlik konularında da itibari para transferlerine kıyasla bir adım önde olduğunu vurguluyor.

Okul Bitcoin ödemelerini alabilmek için Paris merkezli bir blockchain startup firması Coin Capital ile anlaştı. Şimdiye kadar ise toplamda 5 öğrenci 2018 okul yılı eğitim ücretlerini Bitcoin ile ödedi.

Paris’te Blockchain Eğitimi Almak İsteyen Öğrenciler, Bitcoin ile Ödeme Yapıyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Paris’te Blockchain Eğitimi Almak İsteyen Öğrenciler, Bitcoin ile Ödeme Yapıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Cash SV, 7 Gün İçerisinde Yüzde 102.65 Yükseliş Gösterdi Binance CEO’su CZ: Artan Bir Kabul Oluşturmaya ve Endüstriyi İleri Götürmeye Devam Edeceğiz Bu 5 altcoin Bitcoin’den daha çok kazandırdı Ethereum 12% düşüşle 134,60 seviyesinin altına geriledi Bitcoin analizi: BTC 3 günlük düşüşünü sonlandırabilecek mi? Slovenya’da Kripto Para Kullanımı Git Gide Yaygınlaşıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır