Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Paraguay Hükümeti: Dünyanın En Büyük Kripto Para Madencilik Merkezini Kuracağız

Ana Sayfa » GÜNCEL » Paraguay Hükümeti: Dünyanın En Büyük Kripto Para Madencilik Merkezini Kuracağız
Paraguay Hükümeti: Dünyanın En Büyük Kripto Para Madencilik Merkezini KuracağızParaguay Hükümeti, ülkedeki temiz enerji santrallerinden faydalanarak kripto para madenciliğinde lider pozisyona gelmeyi hedefliyor.

Güney Amerika’da Yeni Gelişme

Güney Amerika ve kripto para dendiği zaman çoğu kişinin aklına ilk olarak kendi dijital parasını üreten Venezuela geliyor. Ancak yerel haber kaynaklarına göre Paraguay’daki yetkililerin de kripto para sektörüyle ilgili oldukça iddialı hedefleri var.

Hedef Madencilik

Paraguay, Dünya’nın en büyük temiz enerji santraline sahip. Ülkedeki elektriğin çok büyük bir kısmı bu santralden, Itaipu Hidroelektrik Santrali’nden sağlanıyor. Paraguay ayrıca bu santral sayesinde Dünya’nın geri kalanına elektrik ihracatı yapabiliyor.

Ülkedeki yetkililer bu santrali kripto para sektörünü kalkındırmak için kullanmak istiyorlar. Golden Gouse adlı bir madencilik projesi geliştirmeyi düşünen yetkililer bu amaç doğrultusunda Commons Foundation ile işbirliği yapıyorlar.

Commons Foundation Yönetim Kurulu Başkanı Choi Yong-kwan, ülkedeki elektrik santrali hakkında şu yorumu yapıyor:

“Itaipu santralinde üretilen elektriğin yalnızca yüzde 10’u ya da 20’si Paraguay’da kullanılıyor. Bu elektriğin geri kalanı Dünya’nın dört bir yanına ihraç ediliyor. Paraguay’daki ucuz ve temiz elektriği kullanarak dünyanın en büyük kripto para madencilik merkezini kuracağız.”

Paraguay Hükümeti ve Commons Foundation, bu işbirliği doğrultusunda hem dünyanın en büyük madencilik merkezini hem de yeni bir kripto para borsasını kurmayı planlıyorlar. Konu hakkında yapılan açıklamalara göre Hükümet, Ciudad del Este kentinde yeni bir kripto para borsası kuracak. Choi Yong-kwan’ın konu hakkındaki yorumu şöyle:

“Golden Goose adıyla üst sınıf bir ekosistem oluşturacağız. Bu sistemin içinde hem dünyanın en büyük madencilik merkezi hem de en büyük kripto para borsası olacak.”

Paraguay Hükümeti: Dünyanın En Büyük Kripto Para Madencilik Merkezini Kuracağız isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Paraguay Hükümeti: Dünyanın En Büyük Kripto Para Madencilik Merkezini Kuracağız - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Borsasından 127 Dolar Çekmek İsteyen Kullanıcıya Yanlışlıkla 35 Milyon Dolar Gönderildi Opera, iOS için Kripto Para Cüzdanlı Tarayıcısını Başlattı ‘Bitcoin’de fiyat tabanı artık hikaye, 3-5 yıla esamesi okunmayacak’ Bitcoin 5.000 Doların Üzerinde Konsolide Oluyor! Bitcoin yükselecek mi? Ünlü analiste göre birkaç hafta kaldı Bitcoin 4.100 Dolar Sınırını Geçti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır