Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Brezilya’daki Perakende Devi Blockchain Tabanlı Ödeme Hizmeti Sunmaya Başladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Brezilya’daki Perakende Devi Blockchain Tabanlı Ödeme Hizmeti Sunmaya Başladı
Brezilya’daki Perakende Devi Blockchain Tabanlı Ödeme Hizmeti Sunmaya Başladı


Brezilya‘daki perakende devlerinden Via Varejo, Blockchain bazlı ödeme servislerinden Airfox ile işbirliği yapmaya başladı.

Casa Bahia adlı bir mobilya zincirinin sahibi olan Via Varejo, Airfox’un dijital bankacılık platformunu kendi e-ticaret platformlarına entegre etmeye başlayacak. Via Varejo, Airfox’un teknolojisini 1000’den fazla mağazasında da kullanıyor olacak.

Via Varejo’nun konuyla ilgili yayınladığı basın duyursuna göre müşteriler doğrudan Airfox aracılığıyla ödeme yaparak Casa Bahia’dan alışveriş yapabilecekler. Müşteriler ayrıca Airfox’un uygulamasını para yatırmak veya çekmek gibi kişisel finans işlemleri için de kullanabilecekler.

Şubat 2018’de kurulan Airfox, müşterilere kendi tokenı olan AirToken ile hem itibari hem de Blockchain bazlı ödeme yapma imkanı tanıyor.

Yayınlanan basın duyurusunda Blockchain tabanlı ödeme hizmetlerinin ne kadar verimli olduklarından ve bu tarzdaki ödeme servislerinin git gide yayılıyor olmalarından bahsediliyor. Airfox’un kendi dijital cüzdanını Via Varejo’nun müşterilerine açıyor olması, Blockchain teknolojisinin Brezilya’da çok daha hızlı bir şekilde yayılmasını sağlayabilir.

Ev ürünleri açısından Brezilya’nın en büyük şirketlerinden olan Via Varejo, bünyesindeki Casa Bahia ve Pontofrio gibi şirketler aracılığıyla 60 milyondan fazla müşteriye hizmet sunuyor. Şirketin 350 farklı şehirde 900’den fazla mağazası bulunuyor ve şirket ayda 1 milyona yakın teslimat yapıyor. Via Varejo’nun bundan kısa bir süre önce yayınladığı basın duyurusuna göre şirket 2017 yılı içerisinde yaptığı satışlardan yaklaşık 6.3 milyar dolar gibi bir gelir elde etti.

Güney Amerika’da kripto para ve Blockchain gibi teknolojiler popülerliklerini arttırmaya devam ediyorlar. Bundan kısa bir süre önce paylaştığımız yazıda bu sektörlerin Güney Amerika’da epey ilgi gördüklerini belirtmiştik.


İlgili haber:
Sadece Venezuela Değil – Bitcoin Güney Amerika’da da Rekor Seviyelere Ulaştı

Brezilya’daki Perakende Devi Blockchain Tabanlı Ödeme Hizmeti Sunmaya Başladı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Brezilya’daki Perakende Devi Blockchain Tabanlı Ödeme Hizmeti Sunmaya Başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Jimmy Song ‘Bitcoin Geliştiricileri’ Eğitecek SEC’in 2019 Ajandası: Kripto Paralar Öncelikler Arasında Ünlü Analistin Bitcoin Yorumu, Ripple’a Dev Transfer, Ethereum’un Yeni Hamlesi: Öne Çıkan: TRON, Stellar, Litecoin ve Cardano Haberleri Bitcoin madencileri, diğer kripto madencilerinden 8 kat daha fazla kazanıyor Piyasa Yatay Seyrederken, Binance Coin Durdurulamayan Yükselişini Sürdürüyor! Madencilik Devi Bitfury, ‘Blockchain Hafiyelik’ Platformu İçin Yeni CEO Atadı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır