Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Panik satışı bitti, Bitcoin için sırada 4,500 dolar mı var?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Panik satışı bitti, Bitcoin için sırada 4,500 dolar mı var?
Panik satışı bitti, Bitcoin için sırada 4,500 dolar mı var?


Bitcoin dün geceden itibaren çıkışa geçti ve 4000 doların üstüne tırmandı. Acaba Bitcoin için sırada boğa koşusu mu var yoksa ayı piyasasına geri dönüş mü? Yükseliş trendi boğa tuzağı mı, yoksa olası bir ralli hazırlığı mı? Bu soruların cevaplarını yazımda bulabilirsiniz.

Umutlar azaldıysa yükseliş kaçınılmazdır!Warren Buffett’a atfedilen meşhur bir söz vardır: “Başkaları aç gözlü olduğunda kork ve geride dur; başkaları korktuğunda ise aç gözlü ol!”. Bu söze kesinlikle katılıyorum. Tam da spekülatörler ve yatırımcılar boğa piyasasından umudunu yitirmiş gibi görünüyordu ki dün geceden itibaren piyasalarda hareketlenme başladı.

Bu boş vermişlik duygusunun oluşmasında aylardır süren ayı piyasası ve son üç haftada yatırımcıları uykusuz bırakan keskin düşüşün etkisinin olduğu yadsınamaz bir gerçek. Ancak benim dikkatinizi çekeceğim başka bir husus daha var.

Uzun süreli gözlemlerime dayanan şu tecrübemi sizlerle paylaşmak istiyorum. Eğer aynı anda birçok kişiden “Bitcoin hiçbir işe yaramaz!”, “Bitcoin bu gidişle 100 $’a düşecek!”, “Bitcoin aldatmacadan başka bir şey değil!” gibi ifadeler duyarsanız, anlayın ki birçok kişi Bitcoin almayı ciddi ciddi düşünmeye başlamıştır.

(Forbes: Bitcoin satın almak için doğru zaman mı?)

Tarihsel döngü ne diyor? Ayı mı, Boğa mı? Bitcoin’in fiyatı ve değeri ilk ortaya çıktığı zamandan bu yana sürekli benzer döngüler etrafında gidip gelmiştir. Bu iniş ve çıkışlar bazen miktar ve zaman aralığı olarak değişiklik gösterse de standart olarak kesinlikle değişmiyor.


Gelişim ve promosyonların bol olduğu zamanlarda sahip olduğumuz bir boğa piyasamız, güvenlik ve malımızı koruma içgüdüsüne büründüğümüz, nispeten çekingen davrandığımız ayı piyasası zamanlarımız var.

(Bir sonraki BTC boğa koşusunu ne tetikler?)Piyasanın ve bizim şu andaki durumuzu sizce neyi ifade ediyor? Ayı piyasasından yeni çıkmış gibi bir halimiz mi var, yoksa tıpkı 2013’te olduğu gibi iki muazzam gelişmenin arasında bir süreçte miyiz? Benim fikrimi sorarsanız uzun bir sürecin ortasında yer alıyoruz. Bence bugün itibari ile boğa piyasasının hattına girdik.

Bitcoin için sırada 4,500 dolar seviyesi mi var?Zaten uzun süren bir ayı piyasasının ardından Bitcoin artık düşebileceği en son noktaya düşmüştü ve bugün itibari ile tırmanışa geçti. İlk başta birçok kişi Boğa tuzağı olabilir hissine kapıldı. Ancak 4000 doların üstünde tutunmayı başardı ve yazım esnasın 4217 dolar seviyesine çıktı.

Dünkü fiyat son 200 günün en düşük fiyatıydı. Alış yapmak için bundan daha uygun bir zaman olmazdı. Boğa tuzağının olmaması da panik satışlarının bittiğinin en büyük göstergesi. Bitcoin için sırada 4,500 dolar seviyesi var. Bakalım zaman karşımıza ne gibi sürprizler çıkaracak.

Sırada ne var; Ayı mı, boğa mı? yazısı için

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Panik satışı bitti, Bitcoin için sırada 4,500 dolar mı var? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

PwC Yetkilisi: Merkez Bankaları Henüz Kendi Dijital Paralarını Oluşturmamalılar İşte en iyi Ethereum ticaret botları Bitcoin 2019 yılı sonunda nerede olacak?  10  finansal teknoloji uzmanından öngörüler! Bloomberg kripto para tahmini, Bitcoin, Ethereum, Ripple, EOS, Staller, IOTA Cardano haberleri Justin Sun uslanmıyor: Ethereum için alaycı ifadeler Apollo (ALP) Kripto Para Biriminin Arkasındaki Ekip Exit Scam Mı Yaptı? Şüphe Artıyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır