Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Herkesin Beklediği Bakkt’ın Bitcoin Vadeli İşlem Piyasasının Lansmanı Yeniden Ertelenebilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Herkesin Beklediği Bakkt’ın Bitcoin Vadeli İşlem Piyasasının Lansmanı Yeniden Ertelenebilir
Herkesin Beklediği Bakkt’ın Bitcoin Vadeli İşlem Piyasasının Lansmanı Yeniden Ertelenebilir

2/2


2/2

New York Borsası’nın ana şirketi olan Intercontinental Exchange (ICE (NYSE:ICE)), ikinci kez Bitcoin vadeli işlem ve saklama platformu Bakkt’ın lansmanının gecikebileceğini belirtiyor.

CFTC, Bakkt’ın planını onaylamayacak mı?
Intercontinental Exchange, en son 24 Ocak’ı lansman tarihi olarak belirledi. Bununla birlikte ICE, henüz ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’ndan (CFTC) gerekli onayları almadı. Düzenleyici kurumun hareket ettiği hızda, onayların lansman tarihi olan 24 Ocak’a kadar alınma olasılığı düşük görünüyor.

Ancak açık olmak gerekirse uzmanlara göre, bu durum CFTC’nin nihayetinde Bakkt’ın planını onaylamayacağı anlamına gelmez. Düzenleyici kurumun iç işleyişini bilen bir kaynak, 30 Ocak’a kadar sürecek bir gecikmenin bile akıl almaz olduğunu, gecikmenin sadece birkaç gün olabileceğini söyledi.

CFTC yetkilileri, Bakkt’ın muafiyet talebini incelemeyi bitirdi
Özellikle CFTC, planın düzenleyici tartışmalarına aşina olan kaynaklara göre, Bakkt’ın müşterileri adına Bitcoin’i kendi “deposunda” tutması için bir muafiyet sağlamalı. CFTC düzenlemeleri, normal olarak müşteri fonlarının bir banka, güven şirketi veya Futures Commission Merchant (vadeli işlem komisyonu trader’ı (FCM)) tarafından yapılmasını gerektiriyor.


Bir kaynak, ajansın personelinin Bakkt’ın muafiyet talebini incelemeyi bitirdiğini ve Cuma günü komisyona geçirdiğini söyledi. Şimdi komisyon görevlileri önerinin kamuoyuna açıklanıp yorumlanmayacağı konusunda oy kullanmak zorundalar. 30 günlük yorum döneminden sonra, komisyon üyelerinin yorumları okumasının en az birkaç gün sürmesi ve ardından teklifin kendisine oy vermesi muhtemel.

Bakkt platformunun lansman tarihi daha fazla gecikebilir
Ancak Pazartesi ve Salı günü federal çalışanları için tatil günleri. Dolayısıyla, bu hükumet yetkilileri izin günlerinde çalışmaya karar vermedikçe, en erken CFTC yetkililerinin genel bir yorum döneminde oy kullanması gerekiyor. Sonuç olarak Noel’den sonraki 30 günlük sürede onay sürecinin tamamlamaları gerekiyor.

Bu durum CFTC’nin, -halkın yorumlarını okumak için gereken zamanı hesaba katmasam bile- Bakkt platformunun lansman tarihi olarak belirlediği 24 Ocak tarihinde herhangi bir oylama yapılmasını gerekli kılıyor. Ancak ABD hükumetinin tatile girme olasılığı, süreci daha da geciktirmekle tehdit ediyor.


Bakkt, CME ve CBOE’den farklı olarak fiziksel Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri sunacak
CFTC’ye yakın başka bir kaynak, borsanın lanmasını için güncellenmiş bir hedef tarihi yayınlanmasının muhtemel olduğunu, ancak bunun önümüzdeki haftaya kadar açıklanmayacağını belirtiyor. Bu Bakkt platformunun lansman tarihi için ikinci bir ertelemeye yol açar. ICE başlangıçta Bakkt’ı Aralık ayında piyasaya sürmeyi amaçlıyordu. Ancak geçen ay Intercontinental Exchange, “ilgi hacminin düşüklüğü” ve “tüm parçaları bir araya getirmek için gereken çalışmaların” gecikmesinin daha anlamlı olacağını söyledi.

CME Group (NASDAQ:CME) ve CBOE tarafından sunulan Bitcoin vadeli işlemlerinin aksine Bakkt fiziksel olarak çözümlenecek sözleşmeler sunacak. CME Group ve CBOE gibi Bitcoin vadeli borsaları nakit tabanlı işlem yapıyor. Bu da Bitcoin vadeli sözleşmelerinin Bitcoin ile değil de ABD doları ile yapıldığının göstergesi. Sonuç olarak Bakkt platformu, gerçek Bitcoin vadeli sözleşmelerinin süresi dolduğunda nakit para yerine el değiştirecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Herkesin Beklediği Bakkt’ın Bitcoin Vadeli İşlem Piyasasının Lansmanı Yeniden Ertelenebilir appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Herkesin Beklediği Bakkt’ın Bitcoin Vadeli İşlem Piyasasının Lansmanı Yeniden Ertelenebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlü Wall Street Analisti Tom LEE İstanbul’a Geliyor! Çin Bankacılık Düzenleme Kurumundan Blockchain Hamlesi Bitcoin Patlamaya Hazır Saatli Bomba mı? Koin Bülteni Anketine Göre, Türk Yatırımcı Bitcoin Fiyatından Umutlu Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan Ortak Kripto Para Geliştiriyor Dünyaca Ünlü Time Dergisi: Bitcoin, Otoriter Rejimden Kaçıştır

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır