Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Pakistan İkilemde: Blockchain Tabanlı Ödeme Uygulamasını Kullanıp, Kripto Paraları Yasaklıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Pakistan İkilemde: Blockchain Tabanlı Ödeme Uygulamasını Kullanıp, Kripto Paraları Yasaklıyor
Pakistan İkilemde: Blockchain Tabanlı Ödeme Uygulamasını Kullanıp, Kripto Paraları YasaklıyorPakistan hükümeti, yeni ortaya çıkan bir habere göre Alibaba‘nın Alipay grubu tarafından geliştirilen bir blockchain platformunu kullanmaya başladı. Ancak ülke, ödeme olarak Bitcoin gibi kripto para birimlerini yasak ilan etmeye devam ediyor.

Pakistan’ın Finansal Eylem Görev Gücü isimli girişimi, blockchain uygulamalarını kullanarak ülkede kara para aklamayı önlemeyi hedefliyor ve bunu yaparak dünyada oldukça popüler bir hale gelen, ”Blockchain iyi, Bitcoin kötü” hareketine dahil olmuş oluyor. Söz konusu ‘furya’, özellikle merkez bankaları ve büyük çaplı finansal kuruluşlar tarafından sık sık kullanılmakta.

Bundan birkaç ay önce Pakistan, Alipay’ın sahip olduğu Telenor Microfinance Bank isimli bir kuruluş ile ortaklık imzaladı. Çin merkezli Alipay, Microfinance Bank kurumunun %45 hissesini 184.5 milyon dolara satın aldı. Pakistan bu hafta yaptığı duyuruda, Alipay’ın blockchain tabanlı havale platformunu başarıyla entegre ettiğini ve sınır ötesi işlemlerin Standard Chartered (LON:STAN) Bank yardımıyla Malezya ve Pakistan arasında yapılacağını açıklamıştı.

Ülke blockchain tabanlı ödemeler konusunda hızla ilerlerken, Bitcoin ve kripto para birimleri konusunda hala yavaş adımlar hatta hiçbir adım atmamaya devam ediyor. Pakistan Merkez Bankası sözcüsü Abid Qamar, konu hakkında yaptığı açıklamada Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin hükümet tarafından yasak olarak ilan edildiğine ve bu yasağın devam edeceğine vurgu yaptı.

Söz konusu yaklaşım dünya çapında yaygın olsa da, blockchain tabanlı bir ödeme platformu kullanıp, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin ülkede yasaklanması, birçok kişi tarafından eleştiri almakta.

Pakistan İkilemde: Blockchain Tabanlı Ödeme Uygulamasını Kullanıp, Kripto Paraları Yasaklıyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Pakistan İkilemde: Blockchain Tabanlı Ödeme Uygulamasını Kullanıp, Kripto Paraları Yasaklıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Milyarder Girişimciden Facebook Mesajı: “Libra Büyük Bir Hata” Kripto Para Birimleri Dengeli Fiyat Yürütüyor Ethereum’da 200 dolar desteği son derece kritik Electroneum (ETN)’ye Neden mi Yatırım Yapmalısınız? Bu 4 Gerekçeyi Okumalısınız Bitmain Ceo’su: Bitcoin Halving Boğa Koşusunu Başlatmayacak Araştırma: Bitcoin Volatilitesinin Sebebi Balinalar Değil!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır