Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ABD Düzenleyicilerinin Borsaları Hedef Almasıyla Zor Zamanlar Yaşıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ABD Düzenleyicilerinin Borsaları Hedef Almasıyla Zor Zamanlar Yaşıyor
Bitcoin ABD Düzenleyicilerinin Borsaları Hedef Almasıyla Zor Zamanlar Yaşıyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin ve diğer sanal dövizler Çarşamba günü oldukça zorlanıyor, New York Başsavcısı Eric Schneiderman kripto para borsalarına karşı bir soruşturma başlattı.

Bitcoin en son saat 15.18’de, Bitfinex borsasında %0,17 azalarak 8.113,40$’dan işlem gördü.

Kripto paralar Salı günü New York başsavcılık makamının 13 borsaya operasyonlarının detaylı bilgilerini istediği bir mektup yollamasının ardından düşüşe geçmişti.

Schneiderman duyurusunda, “Kripto paraların yukarı çıkmasıyla, New Yorklu müşteriler paralarını yatırdığı zaman karşı taraftan şeffaflık ve mesuliyet talep ediyor.” dedi.

Soruşturma 1 Mayıs’da başlayacak ve Coinbase, Binance ve Germinin Trust gibi birçok borsayı da kapsıyor.

Yatırımcıların piyasadan çekilmesiyle sonuçlanan düzenleme baskılarının ortaya çıkmasının ardından Bitcoin Aralık ayında kaydettiği 20.000$ seviyesinden epey uzaklaştı.

Yine de bazı yatırımcılar kripto paraların eğer hisse piyasalarındaki dalgalanmalar devam ederse bir geri dönüş yapabileceğini düşünüyor.

Saxo Bankası kripto para analistli Jacob Pouncey, “Eğer hisse piyasalarında kayda değer bir çekilme gerçekleşirse, para akını bağımsız varlıklara doğru ya da kripto paraların potansiyel bir alternatif rolü üstlendiği geleneksel finans sistemlerinin dışına doğru yayılacak.” dedi. “Geleneksel sermayeden kripto para piyasasına olan akış düzenlemelerdeki artış ve yatırımcı korunumu dolayısıyla kripto paralar üzerinde pozitif bir hava yaratıyor.”

Bu sırada Coinbase Wall Street’in yeni mali işler müdürüne yakalandı. Och-Ziff Capital Management’ın yeni mali işler müdürü Alesia Hass borsa platformlarının pozisyonunu kabul etti ve sanal döviz alım-satımına başlayan Wall Street bankacılarının sayısını göz ardı etmedi.

Diğer sanal dövizler de karışık seyrediyor, Ethereum %0,16 azalarak 516,45$ oldu. Ripple %1,63 yükselerek 0,68670$ olurken, Litecoin %1,31 düştü ve 137,60$ oldu.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ABD Düzenleyicilerinin Borsaları Hedef Almasıyla Zor Zamanlar Yaşıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Avustralya Borsası Blockchain Teknolojisiyle Yeni Adımlar Atıyor Stellar Nasıl Satın Alınır? 4 Adımda XLM Satın Alma Rehberi Stellar 2% düşüşle 0,07387 seviyesinin altına geriledi Bitcoin yatırımı vaadiyle 1000’den fazla yatırımcıyı dolandırdılar Louis Vuitton ve Christian Dior’dan Ethereum Adımı Ethereum 10,61% oranında yükseldi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır