Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Özbekistan’dan Kripto Para Hamlesi Geldi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Özbekistan’dan Kripto Para Hamlesi Geldi
Özbekistan’dan Kripto Para Hamlesi GeldiRusya’nın attığı tahkim mahkemeleri adımının ardından, ülkenin coğrafi olarak da yakın olduğu Özbekistan hükümetinden de benzer bir adım geldi. Yeni düzenlemeye göre, kripto para işleri ile ilgili yaşanacak anlaşmazlıklarda karar mercii olması amacıyla yeni bir tahkim heyetinin kurulacağı ve bu heyetin çeşitli bölgelerde faaliyet göstereceği açıklandı.

Taşkent’te faaliyete başlayacak olan yeni heyet ile ilgili yapılan düzenlemenin altına Özbek Cumhurbaşkanı Shavkat Mirziyoyev de imza atarken; bu heyetin yatırımlar, kripto para odaklı teknolojiler ve imaj hakları ile ilgili doğabilecek potansiyel sorunlara çözüm arayacağı kaydedildi.

Özbek medyasında çıkan haberlere göre, uzunca süredir bu tarz bir heyetin varlığı üzerine çalışmalar yapıldığına değinildi. Çıkan haberlerde, Özbekistan’ın Blockchain ve kripto paralar konusunda ciddi bir hamle arayışında olduğu ifade edilirken, bu son düzenleme ile birlikte sürecin daha iyi işlemesinin de amaçlandığı kaydedildi.

Özellikle yaz aylarından bu yana kripto para sektörü ile ilgili yaptığı düzenlemeler ile adından sıkça söz ettiren Özbek heyeti,  bu son hamlesi ile de bunu perçinlemeyi amaçlıyor. Dijital ürünlerin alım ve satım işlemlerinin gerçekleştiği borsalar noktasında lisanslama süreçlerine Ekim ayı itibari ile başlayan Özbekistan, aynı zamanda ülkede Blockchain odaklı ne yapılabilir sorusunun da cevabını aktif bir şekilde arıyor.

Özbek yetkililerinin yaptıkları tüm bu hamleler ile, kullanım ve gelişmişlik yarışında geride kalmamayı hedefledikleri de gelen haberler arasında yer alıyor.

Özbekistan’dan Kripto Para Hamlesi Geldi isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Özbekistan’dan Kripto Para Hamlesi Geldi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Twitter kurucusu Jack Dorsey Bitcoin’in yükselişi konusunda umutlu Bitcoin Vadeli Sözleşmeleri İskontolu İşlem Görüyor: Sırada Ne Var? JPMorgan CEO’su Jamie Dimon: Bitcoin ”Umurumda Değil” Bitcoin 10. Yıla Girerken, Kripto Paralar Sakin 2018 Kripto Piyasası İçin Düzeltme Yılıydı: Şimdi Bitcoin Vadeli İşlemlerine Odaklanma Zamanı! Eski Wall Street Yöneticisi: Daha Fazla Kripto Para Borsasının Kapanmasına İhtiyacımız Var!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır