Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

OTC Verileri, Boğa Sezonunun Yakın Olduğunu İşaret Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » OTC Verileri, Boğa Sezonunun Yakın Olduğunu İşaret Ediyor
OTC Verileri, Boğa Sezonunun Yakın Olduğunu İşaret EdiyorKripto para piyasasını önümüzdeki günlerde nelerin beklediği, gerçekten de ciddi şekilde merak edilen bir durum. Bu noktada çeşitli göstergeler, grafik verileri ve daha birçok şeye göz atmak mümkün. Önemli bir indikatör de, elden ele ticaretin yapıldığı ve OTC olarak adlandırılan Bitcoin işlemlerinin sayısı. Temel olarak açıklamak gerekirse, ellerinde çok fazla miktarda para bulunan kişiler, bunu borsadan alıp, alır almaz fiyatı düşürmemek için; belirli platformlarda alıcılar ile buluşup elden bu işi hallediyor. Bu rakamın artmasının bize anlattığı şey ise, şu anda birçok dev firma ya da çok zengin kişilerin, sektöre giriş hazırlığı yaptığı…

Yine bu dengenin bozulması da çok önemli bir başka detay. Yani, alıcı ve satıcı arasında terazinin dengede kalması ya da bir taraf lehine bozulması da bize çok şey anlatıyor. Konuyla ilgili önemli veri ise, en büyük OTC platformlarından birisi olan Cumberland’den geldi. Kurum, attığı tweette, şunları söyledi:

”Normalde alıcı ve satıcı arasında bizim platformumuzda genel bir denge vardır. Ancak bu dengenin son dönemde alımlar lehine bozulduğunu görüyoruz. Neredeyse herkes OTC yolu ile Bitcoin almak istiyor.”

Cumberland’in de ifade ettiği gibi, aslında son dönemde alım baskısı giderek artmaya başlamış durumda. Bu da, aslında temel olarak bir boğa rallisini işaret ediyor. Bakalım bu noktada yapılan yorumlar ne ölçüde doğru çıkacak?

OTC Verileri, Boğa Sezonunun Yakın Olduğunu İşaret Ediyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

OTC Verileri, Boğa Sezonunun Yakın Olduğunu İşaret Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dogecoin’in Fiyatı Ekim Ayında Yüzde 36 Civarında Düşüş Yaşadı Kripto para piyasası kısa sürede yüzde 30 arttı bu durum sürdürülebilir mi? Güney Kore Posta Servisi, Goldman Sachs’tan Kripto ‘Uzmanları’ İle Buluşacak Yükselişin liderliğini altcoinler alıyor – Görünüm pozitif İran Bitcoin’i Yasakladı! E-İmza’da Blockchain Dönemi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır