Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Önümüzdeki Brexit, İngiltere İçerisinde Bağımsız Bitcoin Regülasyonları Getirebilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Önümüzdeki Brexit, İngiltere İçerisinde Bağımsız Bitcoin Regülasyonları Getirebilir
Önümüzdeki Brexit, İngiltere İçerisinde Bağımsız Bitcoin Regülasyonları GetirebilirBir çok farklı dış faktör finansal piyasaları etkisi altına alabilir. Bu durum ve ifade kripto para birimleri için de oldukça geçerli. Doğası gereği volatil olan kripto para birimleri, son zamanlarda bunu olabildiğince azaltmış olmalarına rağmen, önümüzdeki tarihlerde gündeme gelecek olan Brexit, kripto para birimleri için hem bir iyilik, hem de bir kötülük getirebilir.

DSX CEO’su Mike Romanov ise, Brexit’in kripto para birimleri için bir hayli olumlu olacağı kanısında. İngiltere gibi büyük bir ekonominin Avrupa Birliği içerisinden tamamen ve kesin olarak çıkacak olması, kripto para birimlerine de etkileyecektir. Mike Romanov yaptığı açıklamalarda AB’nin oluşturduğu boşluğun, yeni yatırım kapıları arayan yatırımcıları kripto para birimlerine yönlendirebileceğini vurgulamakta.

Bitcoin’in finansal karmaşa esnasında hep yükselişe geçtiğini hatırlatan Romanov (İtalya durumu gibi), bunun geleneksel kurallara tabi olmamasından dolayı, önümüzdeki yıllarda hem fiyat yükselişi hem de İngiltere için dominant bir finansal varlık olma şansına sahip olduğunu vurguladı. Tabii ki bundan önce bir regülasyon çizelgesi gerektiğinin altını çizen CEO, yapılacak kuralların AB’den çok farklı olabileceğini ve bunun Bitcoin lehine olduğunu da ifade etmekte.

Ancak şu an İngiltere’nin Bitcoin ve kripto para yanlısı olmasının önünde duran en büyük engellerden birisi, İngiltere’nin merkez bankası olan Bank of England. Kurum ve kurumun üst düzey yetkilileri geçtiğimiz yıllarda Bitcoin ve kripto para birimleri aleyhine oldukça sert açıklamaları ile gündemde yer edinmişti.

Önümüzdeki Brexit, İngiltere İçerisinde Bağımsız Bitcoin Regülasyonları Getirebilir isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Önümüzdeki Brexit, İngiltere İçerisinde Bağımsız Bitcoin Regülasyonları Getirebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

23 Ağustos Bitcoin, Ethereum, Ripple Analizi eBay eski yöneticisi: Ripple e-ticaretin yıldızı olacak! Tim Draper: Kripto Para Birimleri, İtibari Para Piyasasının Yarısını Tüketecek Ethereum Zor Geçen Günün Ardından Tekrar İkinciliğe Geçti The Block Kurucusu: Ripple Ekibi Fiyat Manipülasyonu Yapıyor XRP’ye İlgi Azalmıyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır