Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Öncü Kripto Para Borsalarına Ziyaret Yarı Yarıya Düştü

Ana Sayfa » GÜNCEL » Öncü Kripto Para Borsalarına Ziyaret Yarı Yarıya Düştü
Öncü Kripto Para Borsalarına Ziyaret Yarı Yarıya Düştü

© Reuters.  Öncü Kripto Para Borsalarına Ziyaret Yarı Yarıya Düştü© Reuters. Öncü Kripto Para Borsalarına Ziyaret Yarı Yarıya Düştü

Ocak ve şubat aylarında kripto para piyasalarına hayal kırıklığı yaratan fiyat performansları, döviz hesaplarını kontrol etmekten kaçınmak için pek çok bitcoin tüccarını yönlendirdi. İnternet trafiğine dayalı olarak, kripto para borsalarına yapılan toplam ziyaret sayısıları, aydan aya keskin bir düşüş gösteriyor.

Büyük bitcoin ve kripto para değişim platformlarının web sitelerinde toplam ziyaretçi sayısı Şubat ayında oldukça düştü. Genel anlamda, bir düzineden fazla borsada, web trafiğinin Aralık 2017’de veya Ocak 2018’de zirve yaptığı ve Şubat ayında ise bu ziyaret sayısının yarı yarıya düştüğü görülüyor. Kripto para platformlarındaki ziyaret sayısı Kasın 2017’deki seviyelerle benzelik gösteriyor.

Similarweb’e göre, Coinbase’deki toplam ziyaret sayısı Şubat ayında %49 düştü. Aralık 2017’de 169.5 milyona ulaştıktan sonra 63.1 milyona kadar geriledi. Kraken, Ocak’taki 31.7 milyon olan ziyaretçi sayısı Şubat ayında 13,8 milyona gerileyerek %56 düşüş yaşadı. Binance, 191,5 milyonluk zirveden, 87,3 milyona gerileyerek %54’lük bir düşüş yaşadı. Bitfinex, şubatta 35.4 milyon ve Aralık 2017’de 59.3 milyon ile karşılaştırıldığında, 18.3 milyon ziyaretle Şubat ayındaki ziyaret sayısı %48 azaldı.

Bitcoin işlemleri de düştü

Bitcoin ve kripto para borsalarına yapılan ziyaret sayısındaki bu keskin düşüşe neden olabilecek en açık faktör, 2018’in ilk iki ayında tüm ana kripto paraların zayıf fiyat performansı oldu. Buna ek olarak, 2017’deki büyük fiyat rallisi muhtemelen ziyaretçi sayısını oldukça artırmıştı. Aralık ayında ekosisteme yeni yatırımcıların rekor sayıda girmesiyle, takip eden ayların telafi edilmesi için çok yüksek bir eşik oluştu.

Web trafiği verileri aynı zamanda, bitcoin işlemlerinin sayısındaki benzer keskin düşüşün, sadece trade platformlarında gerçekleştirilen alım satımları değil, daha az kullanım ve benimsemeye bağlı olduğu varsayımını da desteklemekte. Şubat ayı sonlarında, Aralık 2017 ortasında günlük olarak gönderilen yarım milyon bitcoin işlemine kıyasla, günde ortalama 200.000 bitcoin işlemi gördük.

Öncü Kripto Para Borsalarına Ziyaret Yarı Yarıya Düştü isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Öncü Kripto Para Borsalarına Ziyaret Yarı Yarıya Düştü - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dogecoin artık Binance’de: Listelenen güçlü altcoin sert yükseldi! R3’ün Corda Platformu Büyümeye Devam Ediyor BitMEX’teki toplu tasfiye işlemleri piyasa düşüşünde etkili oldu mu? Bitcoin maksimalisti anonim grup, koronavirüs için aşı arıyor Bitcoin balinaları son iki ayda 150 bin BTC stokladı Kripto Para Borsalarından Coinbase, Çalışanları İşten Çıkarmaya Başladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır