Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Onaylandı: American Express Ripple’ın Hangi Ürününü Kullanacak?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Onaylandı: American Express Ripple’ın Hangi Ürününü Kullanacak?
Onaylandı: American Express Ripple’ın Hangi Ürününü Kullanacak?

© Reuters.  © Reuters.

Uzun zamandır American Express (NYSE:AXP) Ripple’ın bir ürünü ile ilgilendiğine dair çeşitli spekülasyonlar

kripto-para piayasasında ayyuka çıkmıştı. Sonun da o önemli açıklama geldi. Bugün Amerikan Express Başkan Vekili Colin O’ Flaherty şok bir açıklamada bulundu.

American Express Ripple’ın Bir Ürününe Onay Verdi…American Express Ripple’ın ürünleri ile ilgileniyor olması bile başlı başına bir olay zaten. Kaldı ki, açıklamayı önemli yapan diğer bir husus Flaherty’ nin ayrıca şirketin resmi olarak İngiltere ve Rusya’nın küresel ticari hizmetleri Genel Müdürü sıfatının olmasıdır. Zira bu sıfatla American Express Ripple‘ın ürünleri ile ilgili yaptığı herhangi bir açıklama ticari kripto-para piyasası için hayatı bir öneme haiz. Bu beyanların önem arz etmesinin diğer sebebi 4 – 6 Haziran tarihleri ​​arasında Amsterdam’da düzenlenen The Money 20/20 etkinliğinin son gününde yapılmış olmasıdır. O’ Flaherty;

“Geleceğin Ripple Inc.’ den ticari borsası olan Blockchain tabanlı bir finansal çözüm olan xCurrent’ ı kullanmakta olduklarını beyan etti. Zira, Ripple alıcı ile satıcı arasındaki anlık birebir iletişim imkanı sunmakta. Bu da tüm müşterilerimizin ticari olarak yaşadığı sorunların çoğunu hafifletmek için muazzam bir fırsat. ” dedi.

Etkinlikteki panelistler arasında Ripple CEO’ su Brad Garlinghouse da vardı. Kendisi kripto-para piyasası, Bitcoin (BTC) ve Ripple ile ilgili önce kısa bir konuşma yaptı. Ayrıca, finansal endüstride Blockchain tabanlı olarak ticaret yapmanın ne kadar önemli olduğunun altını çizdi. Ona göre, her geçen gün çok daha fazla banka Ripple teknolojisini geçiyor.

Geçen yıl Kasım ayında Santander (MC:SAN) Bank ile birlikte American Express, ABD ve İngiltere arasındaki uluslararası ödemeleri kolaylaştırmak ve hızlandırmak için önemli karar aldı. Bu karara göre; Ripple teknolojisini kullanmak için aralarında bir anlaşma imzaladılar. Düzenlemenin ardından, American Express’ in FX Uluslararası Ödemeleri (FXIP) platformu üzerinden yapılan ödemeler, Ripple’ın kurumsal Blockchain ağı olan RippleNet üzerinden yönlendirildi. xCurrent, American Express altyapısıyla entegre edilmiş ve dolayısıyla müşterilerinden KOBİ’ lere yapılan ödemeler bu sayede daha hızlı ve kolay gerçekleşmiş olacaktır.

İşte İlk Ağızdan Ripple Açıklaması…San Francisco merkezli Ripple firması uluslararası ödemeler konusunda blockchain tabanlı çözümleri ile sektöre liderlik eden firmalar arasında. RippleNet’teki başlıca ürünler xCurrent ve xRapid. RRipple CEO’ suna göre, “Bir banka veya AMEX gibi banka olmayan bir kuruluş; herhangi bir ara blockchain tabanlı paraya ihtiyaç duymadan, doğrudan bir fiat para biriminden diğerine doğrudan geçiş yapabilir.”

Aynı zamanda, Ripple’ deki stratejik hesapların küresel başkanı Marcus Treacher, XRP para biriminin gelecekte daha çok kullanılacağını belirtti. “XRP para birimi daha sonra evrimsel dinamiklerde ve diğer oyuncularda asıl devreye girecek” dedi.

Ripple şuan 22 milyar dolarlık bir sermayeye sahip.(3. en büyük). Ripple’ın yerel XRP tokenlarının kullanımını içeren xRapid de çok rağbet görüyor. Şuan birçok banka ve finans kurumu tarafından yoğun bir biçimde benimsenmiş durumda. MoneyGram, Ocak ayında xRapid’i denedi. Bu da Garlinghouse’un xRapid’le ilgili ne kadar isabetli bir karar vermiş olduğunu anlamasına neden oldu.

Ripple Hakkında Daha Fazla Habere Ulaşmak için Tıklayın

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Onaylandı: American Express Ripple’ın Hangi Ürününü Kullanacak? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlü CEO: Bitcoin Yakında 50.000 Doları Bulabilir! ‘Cuma al, pazartesi sat’ ne kadar doğru? GBTC Premium, Bitcoin fiyatı için önemli bir gösterge mi? Ethereum Ağındaki Aktiviteler Rekor Seviyeye Ulaştı Ethereum kurucu ortağı gündemi “2018’in kripto çöküşü” olarak nitelendirdi Keskin bir düşüş mü geliyor? Ripple balinaları milyonlarca XRP taşıdı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır