Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ödeme Devi PayPal, Çalışanları İçin Kendi Token’ini Üretti!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ödeme Devi PayPal, Çalışanları İçin Kendi Token’ini Üretti!
Ödeme Devi PayPal, Çalışanları İçin Kendi Token’ini Üretti!Küresel ödeme devi PayPal, yeni ortaya çıkan bir habere göre kendi çalışanları için blockchain tabanlı bir ödeme sistemine geçiş yaptı. Finansal haber bülteni Cheddar’ın yayınladığı habere göre, yeni girişim PayPal’ın yenilik müdürü Michael Todasco tarafından geliştirildi ve uygulamaya konuldu.

Cheddar kaynağının aktardığı habere göre, program PayPal’ın  Kaliforniya, San Jose içerisinde bulunan yenilik departmanı tarafından hazırlandı ve toplam 6 aylık bir çalışma süreci sonucunda, geçtiğimiz Kasım ayının ortalarında piyasaya sürüldü. Programa dahil olan çalışanlar yenilikle ilgili programlara katılma ve fikir sunma şartıyla bunun ödülü olarak token almakta.  Söz konusu tokenler ise sadece PayPal içerisinde geçerli ve ”halka açık defter” aracılığıyla programa katılan kullanıcılara arasında değiş tokuşu yapılabilmekte.

Programın başındaki isim Todasco, ürettikleri yeni ödül sistemini Venmo’ya benzetti. Venmo temel olarak mobil üzerinden para alıp gönderebilmenizi sağlayan bir uygulama olarak bilinmekte. PayPal’ın token programı için tasarlanmış sitesinde, çalışanlar ”PayPal’ın yenilik ile ilgili devam eden etkinliklerine yorum yapabilecekler ve bunları görüntüleyebilecekler”.

Yöneticinin Köpeğini Ödünç Alma Seçeneği Mevcut
Yapılan yorumlarla elde edilen tokenler ise, platform tarafından sunulan 100’den fazla ”tecrübe” ile değiş tokuş yapılabilecek. Örnek vermek gerekirse, isteyenler PayPal’ın başkan yardımcıları ile poker oynayabilecekken, isteyenler de CFO John Rainey ile koşu yapabilecek veya kahve içebilecek. Daha fazla token’e sahip olanlar ise firma CEO’su Dan Schulman ile dövüş sanatları alıştırması yapabilecek. Sunulan ödüllerden bir tanesinde firmanın önde gelen yöneticilerinden birisinin köpeğini günlük olarak ödünç alma bile yer alıyor.

Ödeme Devi PayPal, Çalışanları İçin Kendi Token’ini Üretti! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ödeme Devi PayPal, Çalışanları İçin Kendi Token’ini Üretti! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

QuadrigaCX, Resmi Olarak İflasını Açıkladı Cardano 6% düşüşle 0,045909 seviyesinin altına geriledi Charlie Lee, Litecoin’deki İflas İddialarına Açıklık Getirdi Monero Hashrate’i Hard Fork Sonrası İnanılmaz Bir Düşüş Yaşadı Analistlere göre, Ripple kritik bir hamleye hazırlanıyor Walmart, Ripple ortaklarıyla uluslararası bir para transferi pazarı geliştirecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır