Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

CryptoGlobe: Kripto Para Birimleri İle İlgili Yayınlar ve Haberler, 2018 Yılındaki Düşüşe Rağmen Artıyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » CryptoGlobe: Kripto Para Birimleri İle İlgili Yayınlar ve Haberler, 2018 Yılındaki Düşüşe Rağmen Artıyor!
CryptoGlobe: Kripto Para Birimleri İle İlgili Yayınlar ve Haberler, 2018 Yılındaki Düşüşe Rağmen Artıyor!CryptoGlobe kaynağının aktardığı verilere göre, 2018 yılında yaşanan kripto para sektörü krizi, ana akım medyanın kripto para sektörünü es geçmesine ve konu hakkındaki haberlerin azalmasına neden olmadı.

Kripto para birimleri özellikle geçtiğimiz 2017 yılının Aralık ayında zirve yapmalarının ve Bitcoin’in 20.000 dolara çıkmasının ardından birçok ana akım medya kanalında adından söz ettirmiş ve yüzlerce yeni kullanıcı kazanmıştı. CryptoCompare’in API’si kullanılarak 25 haber sitesinden 65.000’den fazla haberin metadata’sı alınarak bilgilere göre, kripto para sektörü ile ilgili haberler her geçen gün artmaya devam ediyor.

İlk zamanlar büyük oranda teknik analiz şeklinde olan kripto para birimleri ile ilgili haberler, ”teknoloji meraklılarına hitap” etmekten uzaklaşıp, çok daha yaygın ve ana akım haberlere dönüşmeye başlamış. CrpytoGlobe kaynağının aktardığı bilgiler arasında ilginç olan ise, alt koin piyasasının yıl boyunca inanılmaz bir büyüme yaşamasına rağmen, bunlarla ilgili haberlerin medya üzerinde Bitcoin’i geçmeyi başaramamış olması. 2018 yılının sonuna kadar Bitcoin, haberi yapılan en popüler kripto para birimi olmayı başardı ve kripto paralarla ilgili haberlerin %42’sine ev sahipliği yaptı.

Alt koinler içinse durum biraz daha tahmin edildiği gibi ve bunlar Litecoin ve Tether hariç, genel olarak piyasa hacimlerine göre haber yapılmakta. Litecoin ve Tether, 2018 yılında hacimlerine orantsız olarak inanılmaz oranda haber yapılan iki kripto para birimi oldu ve bunun olası sebepleri var. Tether, 2018 yılında yaptığı hamlelerle inanılmaz eleştirilere konu olmuştu. Litecoin ise özellikle Charlie Lee’nin elindeki LTC’leri satması ve Bitcoin ile olan bağı nedeniyle çok fazla habere konu olmuş olabilir.

CryptoGlobe: Kripto Para Birimleri İle İlgili Yayınlar ve Haberler, 2018 Yılındaki Düşüşe Rağmen Artıyor! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

CryptoGlobe: Kripto Para Birimleri İle İlgili Yayınlar ve Haberler, 2018 Yılındaki Düşüşe Rağmen Artıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin madenciliğine 260 milyon dolarlık ekipman Mahkeme, BTC-e Kurucusu Alexander Vinnik’in Suçlamalarını Düşürdü Liquid Borsasının GRAM Token Satışı Hakkında Korkutucu İddia! BBVA Yetkilisi: Kripto Para Birimleri ”Mükemmel” Ama Genellikle Yasadışı Etkinlikler İçin Kullanılmakta Alman Politikacılar Blockchain Stratejisinin Kripto Ticaretini İçermesini İstiyor ABD’deki Yerel Topluluklar Kripto Para Madenciliğinden Hoşnut Değiller

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır