Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Norveç’te Bitcoin Cinayeti: 24 Yaşındaki Yatırımcı Hayatını Kaybetti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Norveç’te Bitcoin Cinayeti: 24 Yaşındaki Yatırımcı Hayatını Kaybetti
Norveç’te Bitcoin Cinayeti: 24 Yaşındaki Yatırımcı Hayatını KaybettiNorveç’in başkenti Oslo’da, yerel basının haberlerine göre, 24 yaşındaki bir yatırımcı hayatını kaybetti. Basın, ölüm sebebinin ise, Bitcoin işlemlerinde yaşanan bir anlaşmazlık olduğunu duyurdu.

Polis yetkililerinin açıklamalarına dayandırılarak yapılan haberlerde, 24 yaşındaki yatırımcının itibari para üzerinden elden Bitcoin takası yaptığı esnada ya da sonrasında, bıçaklanarak hayatını kaybettiği belirtildi.

Şanssız adamın cansız bedenini bulan oda arkadaşı, hemen polislere haber verirken, polis yetkilileri hemen konuyla ilgili soruşturma başlattı. Gönderim işleminin yapılmasının ardından, bıçaklanarak hayatını kaybeden adam ile ilgili konuşan Oslo polis departmanı şefi Grete Lien Metlid, konuyla ilgili soruşturmanın devam ettiğini ve şu aşamada ek bir bilgi vermek istemediklerini söyledi.

Konuyla ilgili polis güçlerinin gerekli delilleri topladığı ve kapsaml bir soruşturma başlattığı belirtildi. 24 yaşındaki adamın tam olarak neden öldürüldüğü ise bilinmiyor ancak; çıkan dedikodulara göre, yüklü miktarda Bitcoin trade’i yapmak isteyen birisi, o parayı ödememek için cinayeti işlemiş olabilir.

Norveç polisi, son dönemde yaşanmış bazı benzer cinayet olaylarını da araştırırken, bu olayın izole bir eylem olup olmadığı ile ilgili de çalışmalar yapıyor. Cinayetin Bitcoin işlemi için mi yoksa başka bir kişisel husumetten mi kaynaklandığı ise, şu aşamada henüz bilinmiyor.

Yetkililer, basına verdikleri demeçte konuyla ilgili çalışmaların sürdüğünü ve tüm gelişmelerin gerekli görülmesi halinde, basın ve kamuoyu ile paylaşılacağını aktarırken, şu aşamada dedikodulara ya da yalan haberlere itibar edilmemesi gerektiğini belirtti.

Norveç’te Bitcoin Cinayeti: 24 Yaşındaki Yatırımcı Hayatını Kaybetti isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Norveç’te Bitcoin Cinayeti: 24 Yaşındaki Yatırımcı Hayatını Kaybetti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

31 Ocak Bitcoin analizi: Göstergeler yükselişi işaret ediyor ancak dikkat Circle’ın Eski Yöneticisi Yeni Bir Blockchain Şirketine Katıldı ICON 300.000 dolarlık ICX dağıtmaya hazırlanıyor! ABD 2025’te Blockchain İçin 41 Milyar Dolar Harcayacak Oda arkadaşının 9 milyon değerindeki kripto paralarını çaldı Coinbase, Bitcoin Cash işlemlerine devam ediyor ancak Bitcoin SV için gelecek pek parlak değil

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır