Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Nobel Ödülü Sahipleri Teker Teker Blockchain Firmalarına Geçiş Yapıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Nobel Ödülü Sahipleri Teker Teker Blockchain Firmalarına Geçiş Yapıyor
Nobel Ödülü Sahipleri Teker Teker Blockchain Firmalarına Geçiş Yapıyor

2/2


2/2


Blockchain teriminin kendisi bile yatırımcıların dikkatini çekmek için yeterli olurken, blockchain ile ilgili startup firmaları işi bir kat arttırmak için yaratıcı yollar bulmaya başladı. Bloomberg‘in yayınladığı bir habere göre, söz konusu yaratıcı yöntemlerin arasında Nobel ödülü sahibi kişilerin blockchain odaklı startup firmalarına katılması veya ortaklık kurması da yer alıyor.

Nobel Ödülü Sahipleri Blockchain Projelerine Önderlik Ediyor
Bloomberg spesifik olarak blockchain projelerine katılan Nobel ödülü sahiplerinin ekonomist olduklarına dikkat çekmekte. Bunlardan en yakın tarihte yaşananı ise merkezi çalışma yöntemlerine sahip kurumların çalışma şekillerini daha dağıtık ve merkeziyetsiz, kendi kendini organize edebilen ekipler haline getirmeye çalışan Covee Network oldu. Covee startup firması 2012 yılında Nobel Ekonomi Ödülü kazanan Alvin Roth ile ortaklık imzaladı.

Roth ise Bloomberg’e telefonla verdiği açıklamalarda projeye karşı ilk başta şüpheli baktığını, ancak daha sonra içinin rahatladığını aktardı:

”Projeye katılma ile ilgili bana ilk ulaştıklarında, sadece bir dekorasyon mu yoksa gerçekten yararlı mı olacağım hakkında iyi bir düşündüm.”

Kendisi daha sonra sahip olduğu bilgi birikimi, yetenekler ve uzmanlık ile projeyi bir tık öteye götürebileceğini fark edip katılma kararı aldı.

”Oyun kuramını katılımı arttırmak için bir tür teşvik gibi kullanıyorlar.”

Bundan daha önce ise, dünyanın en önde gelen üniversitelerinin üst düzey akademisyenleri tarafından yönetilen bir küresel blockchain firması Prysm Group, 2016 yılının ödül sahiplerinden olan Harvard’lı Oliver Hart ile manşetlere çıkmıştı.


İlgili haber:
Kripto Araştırma Firmasına İki Yeni Nobel Ödüllü Ekonomist Katıldı! Kripto Dünyası Büyümeye Devam Ediyor

Nobel Ödülü Sahipleri Teker Teker Blockchain Firmalarına Geçiş Yapıyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Nobel Ödülü Sahipleri Teker Teker Blockchain Firmalarına Geçiş Yapıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

2016’dan beri görülmemişti: Lee’nin Bitcoin endeksi pik yaptı Waves Vostok projesi sayesinde 2 günde değerini 2’ye katladı! Rusya Merkez Bankasının altına dayalı kripto para planı Bakkt hayal kırıklığı oluşturan bir hafta geçirdi! Şimdi bizi neler bekliyor? 2020’de XRP’ye ek koridorlar geliyor Çin Başkanı Xi Jinping liderliğinde toplanan Siyasi Büronun gündemi blockchain

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır