Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Nijerya Bankası: Kripto Paralarla İlgili Hesapları İstersek Kapatırız!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Nijerya Bankası: Kripto Paralarla İlgili Hesapları İstersek Kapatırız!
Nijerya Bankası: Kripto Paralarla İlgili Hesapları İstersek Kapatırız!

© Reuters.  © Reuters.

Nijerya Bankası (Union Bank of Nigeria – UBN), kripto para hesapları konusunda yaptığı açıklamada hesaplar istemeleri durumuda kapatabilecek olduklarını ve hesaplar konusunda kendi kararlarını bundan sonraki süreçte uygulamaya devam edecek olduklarını açıkladı. Bitcoin ve diğer kripto paraları almak için banka hesaplarını aracı olarak kullanan banka hesabı sahiplerinin çok dikkatli olması uyarısında bulunuldu ve yatırımcıların hesaplarındaki kripto para borsası işlemlerinin takip ediliyor olduğunu açıkladı.

Nijerya Bankası (Union Bank of Nigeria – UBN) kripto para sahibi olan banka hesabı sahiplerinin hesap hareketleri ve işlemlerinin takip edilecek olduğunu, yapılacak takipler süresi boyunca, koin sahiplerinin hesaplarında olumsuz işlemler görülürse ve olumsuzluk algılanırsa bu hesaplar ile ilgili olarak kapatma işlemleri ve el koyma işlemlerinin mevcut olarak yapılabilecek olduğunu açıkladı.

Bitcoin sahibi Nijerya vatandaşları ise kripto para borsasında hesaplarının olduğunu ve bu hesaplara para gönderirken bankayı kullanmak zorunda olduklarını belirterek, hesaplarına el konulabilecek olduğunun açık bir şekilde belirtilmesinin ve tehdit edilmelerinin kabul edilemez olduğunu açıkladı. Bir süre önce Bitcoin almak isteyen Nijerya vatandaşları ülkenin merkez bankası tarafından uyarılmış ve kripto paraların güvenilir olmadığı, vatandaşların kripto para adı verilen paralardan uzak durmaları uyarısı yapılmıştı.

Ülkede yasal olarak kripto paralar yargı tarafından engellenmediğinden Nijerya Bankası (Union Bank of Nigeria – UBN) tarafından bir hesaba el koyulması durumunda yasal yargı yolu açık ve bu yargı yolunun gelecekte çokça Nijerli kripto para sahibi vatandaş tarafından kullanılabilecek olduğu tahmin ediliyor.

Hesaplar risk altında
Ülkedeki kripto para sahibi olan ve banka hesabı kullanan vatandaşların risk altında oldukları ve tehdit edilmelerine rağmen hükümet ve yargı tarafından Nijerya Bankası (Union Bank of Nigeria – UBN) hakkında önlem alınmaması tepki çekiyor. UBN’nin bu açıklamayı yapmasının arkasında ise hükümet yetkilisi isimlerin olabileceği, tehdit ile vatandaşları kripto paradan uzak tutmaya yönelik bir hamle olduğu değerlendiriliyor.

Bu içerik bitcoinsistemi.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Nijerya Bankası: Kripto Paralarla İlgili Hesapları İstersek Kapatırız! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 5% artışla 5.547,9 seviyesinin üzerine çıktı Almanya’da Bitcoin baskını: 6 kişi tutuklandı Ortak Öngörü: Bitcoin Fiyatı İki Yıl İçinde 400.000 Dolara Ulaşacak Tanzanya’da Bakan Yardımcısı: Akademisyenleri Blockchain’i Araştırmaya Davet Ediyorum Flaş kripto para haberleri: Bitcoin fiyatı 2019’da ne olacak? XRP ve fiat arasındaki karşılaştırma ve daha fazlası… Ethereum Düşüş Bölgesine İtildi: Şimdi ETH’de Yön Neresi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır