Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

New York’un Finansal Regülatörü, BitLicense Başvurularını Hızlandırıyor – 2019 Yeniliklere Gebe

Ana Sayfa » GÜNCEL » New York’un Finansal Regülatörü, BitLicense Başvurularını Hızlandırıyor – 2019 Yeniliklere Gebe
New York’un Finansal Regülatörü, BitLicense Başvurularını Hızlandırıyor – 2019 Yeniliklere GebeKripto para sektörünün belki de en önemli merkezlerinden birisi, şüphesiz Amerika ve burada da New York olarak biliniyor. Dünyanın en katı regülatörlerinden birisinin yer aldığı New York eyaleti, Japonya gibi kripto para borsalarına lisans alma zorunluluğu getiren bölgelerden bir tanesi konumunda.

New York’un finansal regülatörü NYDFS’nin yaptığı açıklamaya göre, kurum 2015 yılında lisans uygulamasını başlattığından beri toplamda 36 BitLicense başvurusu aldı ve bunların sadece 10 tanesini cevapladı.

Fortune kaynağının  ve Erik Voorhees’in geçtiğimiz Mayıs ayında Consensus konferansında aktardığı bilgiye göre, bugüne kadar sadece dört şirket kripto para platformu konusunda lisans aldı ve bu aslında ‘tam bir başarısızlık’ görüntüsü çiziyor. Fortune yazarı Hackett olayı biraz daha derinlemesine araştırınca, Mayıs ayından beri toplamda 6 platforma daha lisans verildiğini öğrendi.

Fortune yazarının iddiasına göre, durumdan aynı oranda rahatsız olan NYDFS, başvurulara verdiği cevabı hızlandıracak ve iddialara göre 2019 yılında 12 platforma daha yeşil ışık yakıp lisans verecek. Ancak Erik Voorhees ve önde gelen bir başka kripto para borsası Kraken’in CEO’su Jesse Powell’a göre, New York içerisinde kripto para platformu işletmek oldukça zor bir hale geldi. Zaten bu sebepten Kraken geçtiğimiz tarihlerde New York’tan taşınma kararı almıştı.

NYDFS’nin neden bu kadar yavaş olduğu tam olarak bilinmese de, söz konusu lisansın mimarlarından birisi olan Ben Lawsky, geçtiğimiz tarihlerde regülatörü bırakıp Ripple’a geçiş yapmış ve adından bir süre söz ettirmişti.

New York’un Finansal Regülatörü, BitLicense Başvurularını Hızlandırıyor – 2019 Yeniliklere Gebe isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

New York’un Finansal Regülatörü, BitLicense Başvurularını Hızlandırıyor – 2019 Yeniliklere Gebe - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Fenomeni Selcoin, 2019 Yılı Piyasa Tahminlerini Açıkladı 20’lik Bitcoin Milyarderi, Yeni Bir Projeye Yatırım Yapıyor Dash Ceo’su: Bitcoin Uzun Vadede Yok Olacak Topluluk Craig Wright’ın Satoshi olduğuna ikna aldu: Bitcoin SV inanılmaz yükselişini devam ettiriyor Kripto Para Borsası Kraken, XRP ve BCH İçin Marj Ticareti Opsiyonunu Duyurdu! Olta takımına saklanan 60 milyon dolarlık Bitcoin çöpe gitti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır