Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

New York Üniversitesi’nde Blockchain’e Özel Anadal Programı Açılıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » New York Üniversitesi’nde Blockchain’e Özel Anadal Programı Açılıyor
New York Üniversitesi’nde Blockchain’e Özel Anadal Programı Açılıyor

2/2


2/2


New York Üniversitesi (NYU) artık öğrencilere Blockchain teknolojisi üstünde anadal yapma imkanı sunuyor. NYU, ABD’de öğrencilere bu imkanı sunan ilk üniversite oldu.

NYU İş Okulu tarafından sunulacak olan Blockchain eğitimi, öğrencilere kariyerlerini Blockchain uzmanı olarak sürdürme imkanı tanıyacak. NYU İş Okulu, Blockchain’e özel bir anadal programı hazırlamadan önce kripto para ve Blockchain gibi konularda lisans dersleri de veriyordu. Profesör Andrew Hinkes, konu hakkında şu yorumu yapıyor:

“İyi bir altyapı hazırlayarak öğrencilere bu teknolojinin detaylarını öğretmek istiyoruz. Böylece öğrenciler Blockchain teknolojisinin hem yasal hem de iş sektöründeki uyarlamalarını anlayabilirler.

Doçent Kathleen Derose’a göre NYU, büyük çaplı şirketlerin bu eğitim sürecinde kendisine ortaklık etmesini bekliyor.

Coinbase’in yetkili isimlerinden olan Adam White, öğrencilerin “gelişmelerden haberdar olduklarını, yeni bir sektörün doğuşuna tanıklık ettiklerini” söyledi ve Bitcoin, Ethereum, Blockchain gibi teknolojilere “İnternet 3.0” olarak bakıldığını vurguladı.

Coinbase geçtiğimiz ay gençlerin Blockchain ve kripto para teknolojilerine duydukları ilgiyi ölçmek için bir anket düzenlemişti. Bu anketin sonuçlarına göre Dünya’nın en önde gelen ilk 50 üniversitesinin yüzde 42’sinde en az bir adet kripto para veya Blocckhain dersi veriliyor. Ayrıca ankete katılan gençlerin ciddi bir kısmı, kripto para sektörünün parlak bir geleceğe sahip olduğuna inanıyor.


İlgili haber:
Dünyanın En Önde Gelen Üniversitelerinde Blockchain Dersi Almak Mümkün

ABD’deki öğrenciler hem Blockchain-kripto para konularında eğitim almak hem de kripto para piyasasına yatırım yaparak giriş yapmak istiyorlar. Student Loan Report tarafından yapılan bir araştırmaya göre ABD’deki üniversite öğrencilerinin yüzde 21.2’si, kripto para yatırımı yapmak için borç para kullanıyor.

New York Üniversitesi’nde Blockchain’e Özel Anadal Programı Açılıyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

New York Üniversitesi’nde Blockchain’e Özel Anadal Programı Açılıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Uçtu, Bakkt Hacimleri Yükseldi Kripto Para Dünyasında Yapılan 3 Şok Edici 1 Nisan Şakası Facebook Üzerinden Bitcoin Dolandırıcılığı: 250 Bin Dolar Çaldılar Rapora Göre ABD’de 21 Milyon Yatırımcı Bitcoin’le İlgileniyor Fransız Kripto Bankacılık Startup’ı, Başarısız ICO’dan Sonra Ortadan Kayboldu Bitcoin (BTC) çöküşü yatırımcıları savaş veya uçuş moduna zorladı mı?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır