Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

New York, Kripto Para Madencileri İçin Daha Düzenlemeler Üzerine Çalışıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » New York, Kripto Para Madencileri İçin Daha Düzenlemeler Üzerine Çalışıyor
New York, Kripto Para Madencileri İçin Daha Düzenlemeler Üzerine ÇalışıyorNew York, Plattsburgh bölgesi, şehirde hizmet veren ticari kripto para madencilik tesisleri için çok daha sıkı düzenlemeler getirmeyi planlamakta.

Plattsburgh’ın Şehir Meclisi üyelerinden olan Patrick McFarlin, geçtiğimiz hafta ticari kripto para madencilik etkinlikleri için ”kısıtlayıcı düzenlemeler” içeren yeni bir yasa teklifinde bulundu. Cuma günü şehir meclisinden yapılan bir güncellemeye göre, yasanın kabulü veya reddi hakkındaki halka açık duruşma 25 Ekim tarihinde görülecek.

Söz konusu kısıtlayıcı düzenlemeler arasında yangın güvenliği, ısı, zarar hafifletme ve özel kullanım izinleri gibi ekstra unsurlar yer alıyor. Yasa eğer kabul edilirse, bundan sonra kripto para madencilik tesislerinin yapı içerisindeki sıcaklığı, istenilen herhangi bir zamanda anında 48.8 dereceye getirebilmeleri ve burada tutabilmeleri zorunlu hale gelecek.

Eğer tesislerin dışarısındaki ısı 4.4 derecenin altında olursa, madencilik işletmecileri ”madencilik etkinliğinden elde edilen ısının %20’sinden fazlasının direkt olarak dışarıya salınmayacağını” garanti altına almak zorunda.

Bunun yanı sıra teklifin içerisindeki ilginç bir kısım ise şu şekilde açıklanmakta:

”Hiçbir madencilik işletmesi binanın dışından 25 fit öteye kadar 90 desibellik sesten fazlasını veremeyecek ve vatandaşlar için olası kötü etkileri engellemeye çalışacak.”

Eğer yasa kabul edilirse bir çok madencilik işletmesi yeni yükümlülükleri yerine getirmek için belirli bir süre hizmetlerine ara vermek zorunda kalabilir. Özellikle ses ve ısı konusunda ciddi bir yalıtım gerektirecek olan yeni kurallar, uzun vadede tesislerin yararına olabilir.

New York, Kripto Para Madencileri İçin Daha Düzenlemeler Üzerine Çalışıyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

New York, Kripto Para Madencileri İçin Daha Düzenlemeler Üzerine Çalışıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bu Balina, Ethereum Transferi İçin 450 Bin Dolar Ödedi! Tether Farklı Stabil Koinler İçin Çalışıyor Vitalik Buterin’den çarpıcı Bitcoin SV ve Binance açıklaması XRP Yükseldi, Yatırımcılar Yüzde 10 Bekledi Nükleer Fizikçikler Bitcoin Piyasası Araştırması: Bitcoin’in Volatilitesi Azalacak! ‘Kovulan’ Bitmain Çalışanları, Yeni Bir Blockchain Startup’ı Kuruyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır