Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Nevada Eyaleti 1.000’e Yakın Ethereum Tabanlı Evlilik Cüzdanı Dağıttı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Nevada Eyaleti 1.000’e Yakın Ethereum Tabanlı Evlilik Cüzdanı Dağıttı!
Nevada Eyaleti 1.000’e Yakın Ethereum Tabanlı Evlilik Cüzdanı Dağıttı!

2/2


2/2


Blockchain teknolojisi, tedarik zinciri, bankacılık ve sigortacılık gibi alanlarda kullanılmanın yanı sıra, şimdiden bir çok devlet kurumunda da kullanım görmeye başladı. Türkiye de geçtiğimiz günlerde Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan‘ın yaptığı açıklama ile blockchain teknolojisi konusunda girişimler başlandığını duyurmuştu.


İlgili haber:
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Blockchain Müjdesini Verdi!

7 Ocak tarihinde AP’nin yayınladığı habere göre, ABD eyaletlerinden Nevada, blockchain teknolojisini kullanmanın değişik bir yolunu buldu. Nevada, Ethereum blockchain ağı tabanlı evlilik cüzdanı dağıtmaya başladı ve bunların sayısı şimdiden 1.000’e yaklaştı. Eyalet içerisindeki iki bölge tarafından başlatılan bu girişim, karşılaşılan bazı sorunlara rağmen oldukça olumlu bir haber.

2018 yılı Nisan ayından bu yana blockchain tabanlı 950 adet evlilik cüzdanı verildiğini belirten yetkililer, bunun Ethereum blockchain ağındaki akıllı kontratlar sayesinde olduğunu vurguladı ve evlilik cüzdanlarının hem Nevada içinde hem de Nevada dışında yaşayan vatandaşları kapsadığını ifade etti.

Washoe bölgesi yetkililerinden Hunter Halcomb ise, bazı insanların bunu kullanmaktan çekindiğini ve ”I ıh, ben e-mail kullanmıyorum bu yüzden bunu istemiyorum” tarzında tepkiler gösterdiğini açıkladı. Halcomb’un açıklamasına göre sadece bireyler değil, ülke çapında çeşitli eyaletler ve kurumlar bile söz konusu evlilik cüzdanını kabul etme konusunda zorluk çıkartmakta. Bunun yanı sıra bunların sahte olduğuna inanan bazı hükümet yetkilileri, geleneksel evlilik cüzdanlarının güvenliğini geliştirmeyi bile düşünmüş.

2017 yılında vergi yükümlülükleri için blockchain işlemlerini hariç tutan ilk eyalet olan Nevada, blockchain teknolojisi konusunda gelişme göstermeye devam ediyor.

Nevada Eyaleti 1.000’e Yakın Ethereum Tabanlı Evlilik Cüzdanı Dağıttı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Nevada Eyaleti 1.000’e Yakın Ethereum Tabanlı Evlilik Cüzdanı Dağıttı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin fiyat hareketlerini yüzde 95 doğru tahmin eden metriğe göre inanılmaz BTC fiyat öngörüsü Analistler düşüş beklerken Bitcoin yükselişe geçti! Hedef 8400 dolar! Bitcoin ve Diğer Kriptolar Getirilerini Kaybediyor  Bitcoin (BTC) fraktal analizi: 2014 ve 2018 arasında çarpıcı benzerlikler! Yatırımcılar Ethereum’u Bitcoin Cash’e tercih ediyor Kripto Para Borsası Coinbase, Hizmet Vereceği Altı Yeni Ülkeyi Duyurdu!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır