Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kriptoparalar Hacklenen Bir Borsanın Daha Ardından Kayıp Yaşıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kriptoparalar Hacklenen Bir Borsanın Daha Ardından Kayıp Yaşıyor
Kriptoparalar Hacklenen Bir Borsanın Daha Ardından Kayıp Yaşıyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto paralar Çarşamba günü, Güney Kore’deki başka bir borsanın hacklenmesi haberleri arasında düşüş yaşadı.

Bitcoin Bitfinex borsasında %2,27 azalarak 6.626,10 dolar seviyesinde işlem gördü.

Güney Kore borsası Bithumb, Çarşamba günü sitenin hacklenmesinin ardından ticaret hizmetlerini durdurdu. Dünyanın en büyük altıncı platformu, Ripple’ı da içeren çeşitli yapay paralarda 35 milyar won (31,5 milyon dolar) civarında kayıp yaşadı. Bithumb’un söylediğine göre, kayıplar şirket rezervlerinden kapatılacak.

Dijital dövizlerin karşısındaki en büyük tehdit güvenlik olmaya devam ederken, bu olay pek çok kez yaşanan hacklenme olaylarından yalnızca sonuncusu.

Daha iki hafta önce, Coinrail yaklaşık 37,2 milyon dolar değerinde dijital para kaybetti. Ocak ayında Japon kripto para borsası Coincheck 500 milyon dolardan daha fazla parayı hackerlara kaptırdı.

Tüm kripto paralar bu gelişmelerin ardından düşüş yaşadı, Salı günü 291 milyar dolar olan toplam piyasa sermayelendirmesinde dijital döviz kapasitesi, bu haberi yazarken, 283 milyar dolara geriledi.

Ethereum %3,54 oranında yaşadığı düşüşle 522,48 dolara gerilerken, en büyük üçüncü yapay döviz olan Ripple %4,54 puan kaybederek 0,53028 dolara düştü. Litecoin %4,18 daha az, 96,129 dolar seviyesinde işlem gördü.

Uluslararası Ödemeler Bankası’nın alternatif paraların ölçeklenemez olduğuna dair raporu ve fiyat manipülasyonu suçlamaları arasında, dijital dövizler son haftalarda cebelleşiyor.

Öte yanda, Goldman Sachs (NYSE:GS) CEO’su Lloyd Blankfein, alternatif dövizleri baştan savmaya henüz hazır değil. Kripto paraların fanı olmazken, bunların finans dünyasında sabit bir varlık sınıfına dönüşebileceğine inanıyor.

“Bunların [kripto paraların] neden çalışması gerektiğini söyleyemem, ancak eğer işe yararsa, bunun önemini açıklayabileceğim,” dedi.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kriptoparalar Hacklenen Bir Borsanın Daha Ardından Kayıp Yaşıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

XRP’nin ‘Kopyacısı’ XRP Classic Piyasaya Sürüldü – XRP Topluluğu Kızgın Roger Ver’den Bitcoin’e Sansürcülük Suçlaması Apple’ın Efsane İsmi Steve Wozniak Bitcoin ve Blok Zinciri Projesi İçin Bu Adımı Atacak Ripple’dan Güzel Haberler; Xpring Duyuruldu! Bitcoin Roketledi ve Kazanacak! İşte 5 Sebebi Bitcoin Private, Digibyte ve diğer coinlerde bahar yelleri: Yüzde 40’a varan yükselişler

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır