Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

NEO Artık Resmi Olarak Merkeziyetsizleşiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » NEO Artık Resmi Olarak Merkeziyetsizleşiyor
NEO Artık Resmi Olarak Merkeziyetsizleşiyor

© Reuters.  NEO Artık Resmi Olarak Merkeziyetsizleşiyor© Reuters. NEO Artık Resmi Olarak Merkeziyetsizleşiyor

NEO, 2014 yılında Erik Zhan ve Da Hongfei tarafından kuruldu. İlk olarak “Antshares”ismi ile ortaya çıktı ve Haziran 2017’de, isim NEO olarak değiştirildi. NEO çeşitli nedenlerden dolay oldukça meşhur. Akıllı sözleşmelerin ve dijital varlıkların gelişimini destekleyen bir platform olmasının yanı sıra kendi kripto para birimi de bulunuyor.

NEO, 4 Temmuz 2018’de Twitter üzerinden bir duyuru yayınladı. Yayınlanan duyuruda, şimdiye kadar merkezi bir yönetim yaklaşımı kullanan platform resmen merkezsizleştiğini açıkladı. İki yönetim biçiminin arasındaki farkı anlamak ise oldukça kolay. Ademi merkeziyet, düğümlerin üçüncü kişilerin katılımı olmadan birbirleriyle etkileştiği bir sistemi ifade ediyor. Merkezi yönetimde ise tüm sistem merkezi bir kişi/ler tarafından yönetilmekte.

NEO Ne Yapar?

Yukarıda anlattığımız gibi, dijital varlık yönetimini blok zincir teknolojisi ile otomatikleştirmeyi amaçlayan bir blok zinciri platformudur. “Akıllı Sözleşmeler (Smart Contracts)”in kullanıldığı en iyi oluşumlardan biridir. Genel olarak bir trader, para birimini bir web sitesine yüklemelidir. Bu parayla, kripto para satın alır. Peki ya trader birden fazla kripto para alıp satmak isterse? Ya USD, EUR vb. gibi farklı para birimlerinden para çekmek isterse ne olacak?

NEO, kullanıcıların veya traderların çevrimiçi olarak varlık satın alma, satma ve takas yapmalarına olanak sağlayan bir platformdur. Her varlığı dijital kimlik yoluyla kayıt altına alarak kullanıcıların varlıklarını korur.

Not:

Yöneticiler sadece merkezi sistemden merkezi olmayan bir sisteme geçtiğini açıkladılar. Bu, ağın düğümlerine daha fazla özgürlük verecek. Bir sonraki güncelleme yapılana kadar şimdilik diğer adımlar bilinmemekte.

Blockchain platformundaki merkezi olmayan exchange’ler, daha güvenilir ve verimli ticaret için yol açacak. İşlemler, blockchain teknolojisinin akıllı sözleşmeleriyle işlenmekte. Taraflar arasındaki sözleşmeler ve işlemler, Akıllı Sözleşmeler kullanılarak yasal sisteme dahil edilmeden yapılabilir. Aynı zamanda, işlemler tamamen şeffaf, izlenebilir ve geri döndürülemezdir.

Son sözler

NEO, Akıllı Ekonomi ile sonuçlanan akıllı sözleşmeler, dijital kimlik ve dijital varlıklar gibi teknolojilerle donatılmıştır. Kullanıcılar işlem yapma konusunda tüm seçeneklere sahiptir. Güvenlik yukarıdaki özelliklere bir başka eklentidir ve NEO’nun en iyi blockchain platformlarından biri olduğunu söyleyebiliriz. Ademi merkeziyete geçmek, platform için geleceğe doğru bir sonraki adım olacaktır.

NEO Artık Resmi Olarak Merkeziyetsizleşiyor isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

NEO Artık Resmi Olarak Merkeziyetsizleşiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

30 Kasım Ethereum fiyat analizi: ETH hareketli ortalamalarına tutunmaya çalışıyor Overstock CEO’su Patrick Byrne, Beklenen tZERO Menkul Kıymet Platformunun Açılış Tarihini Açıkladı Kanada Vergi Dairesi Kripto Para Yatırımcılarını Araştırıyor Stellar 11% oranında geriledi Ethereum 100 Doların Altına Geriledi – Bitcoin Haftanın En Düşük Seviyesinde! Digibyte (DGB) ilk 10 kripto arasına girebilir mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır