Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Borsalarının Yüzde 54’ü Güvenlik Açığına Sahip – En İyi Güvenliğe Sahip Türk Borsası Hangisi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Borsalarının Yüzde 54’ü Güvenlik Açığına Sahip – En İyi Güvenliğe Sahip Türk Borsası Hangisi?
Kripto Para Borsalarının Yüzde 54’ü Güvenlik Açığına Sahip – En İyi Güvenliğe Sahip Türk Borsası Hangisi?Genel olarak kripto para traderlarının çoğunluğu, kullandıkları kripto para borsasının güvenlik önlemlerini ciddiye almasını ummaktadır.  Yeni yapılan bir araştırmaya göre bütün kripto para borsalarının %54’ü, en azından bir alanda kötü güvenlik önlemlerine sahip ve kullanıcılarını saldırıya açık konumda bırakmakta.

Yüzlerce Hacklenmeye Rağmen, Borsalar Hala ‘Boş Boş’ Yatıyor
Kripto para borsası genel olarak Bitcoin’in ilk günlerinden bu yana çok fazla değişim yaşadı. O zamandan bu zaman hiç değişmeyen bir şey var ise o da hacklenmeler oldu. Mt. Gox’un hacklenmesinden,en güncel olay olan Japon borsası Zaif’e kadar, borsalar kripto paraların değeri artmasına rağmen güvenlik önlemlerini aynı derecede arttırmaya ‘pek’ önem vermedi. ICO Rating tarafından yayınlanan yeni bir araştırmaya göre, üst düzey bir kaç borsanın da arasında bulunduğu bir kaç platform ciddi sıkıntılar barındırmakta.

ICO listeleme ve analiz sitesi olan ICO Rating, günlük hacmi 1 milyon doları geçen 100 borsayı inceledi ve bunlarda bir veya birden fazla alanda açıklar tespit etti.

  • Borsaların %41’i 8’den daha düşük sembole sahip şifrelere izin vermekte.
  • Borsaların %37’si şifrelerin ya sadece rakamlar ya da sadece harflerden oluşmasına izin vermekte.
  • Borsaların %5’i e-mail doğrulaması olmadan üyelik oluşturulmasına izin vermekte.
  • Borsaların %3’ü 2 faktörlü doğrulama kullanmamakta.
  • Sadece borsaların %46’sı dört kriteri de doldurmakta.
  • 100 borsanın içerisinde sadece %4, Domain güvenliği konusunda en iyi yöntemlere ve önlemlere sahip.

100 borsa arasından en üst düzey güvenliğe sahip olan Coinbase Pro olurken, ilk 10 arasında yer alan BtcTurk ise 100 üzerinden 74 puanla öne çıkmakta. Dünyanın en büyük borsalarından olan Binance’in 17. olması ise akıllarda soru işareti bırakmakta. Buna rağmen hiçbir borsanın 100 üzerinden 100 alamaması ise üzücü bir durum.

Kripto Para Borsalarının Yüzde 54’ü Güvenlik Açığına Sahip – En İyi Güvenliğe Sahip Türk Borsası Hangisi? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Borsalarının Yüzde 54’ü Güvenlik Açığına Sahip – En İyi Güvenliğe Sahip Türk Borsası Hangisi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

JPMorgan stratejisti: Bitcoin, Wall Street’te yeniden dirilebilir Paxos işbirliği haberi Ontology (ONT) fiyatını yüzde 10 artırdı – Devamı gelir mi? Bu Şirket Bitcoin’i Finans Aleminin Kralı İlan Etti Qintar: İlk Şeriat Uyumlu Kripto Para 2019 Nisan ayında Piyasada Ünlü Yatırımcı: BNB, Zirveye Çıkacak PayPal, Visa, Mastercard ve Uber Facebook’un Kripto Parasına Yatırım Yaptı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır