Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum Çok Önemli Bir Dirençle Yüzleşiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum Çok Önemli Bir Dirençle Yüzleşiyor
Ethereum Çok Önemli Bir Dirençle Yüzleşiyor

© Reuters.  © Reuters.

Ethereum (ETH), son 7 işlem günü boyunca %3 oranında artış göstererek mevcut fiyatını 141 dolara yükseltti. Piyasa 142 dolarlık kayda değer direncin üzerine çıkmayı başardı ancak bu seviyenin üzerinde kalmayı başaramadı. Bununla birlikte analistlere göre, geçtiğimiz birkaç hafta boyunca gördüğümüz yatay hareket, pazarın yükselmeye hazır olduğuna dair işaretler vermeye başladı.

Ethereum piyasası yükselmeye hazır olduğunu gösteriyor
Önceki ETH/USD paritesi analizimizden bu yana, Ethereum’un son zamanlarda Mart ayındaki direnç seviyesini 142 dolar seviyesinden kırmakta başarılı olduğunu görüyoruz. Ancak, fiyat hareketi bu durumdan daha fazla yararlanamadı ve şimdi 142 dolarlık direnç seviyesinin altına geri döndü. Yukarıdaki en yakın direnç tekrar 142 dolar seviyesinde. Bunun üzerinde, yüksek direnç 152, 161 ve 165 dolar seviyesinde. Eğer alıcılar piyasayı 165 doların üzerine çıkarırsa, uzun vadede 170 dolarda daha önemli bir direnç bekleyebiliriz.

ETH/USD paritesi 1 günlük grafik
En yakın destek seviyesi yükselen trend çizgisinde (kesikli çizgi) yatıyor. Bunun altında analistler, 135 dolar, 128 dolar, 125 dolar ve 120 dolarda destek bekliyor. Satıcılar 120 doların altına düşerse, ek destek o zaman 117, 110 ve 103 dolardan geliyor. RSI, alıcıların pazardaki ivmeyi kontrol altında tutmasıyla 50 seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Piyasanın yükselmeye devam ettiğini onaylamak için RSI’nin yükseldiğini görmemiz lazım. Ticaret hacmi 2019 ortalamasının altında kalıyor.

Ethereum Bitcoin’e karşı kazançlarını arttırmaya çalışıyor
Önceki ETH/BTC paritesi analizlerimizi takiben, kripto para biriminin daha önce vurguladığımız kısa vadeli azalan trend çizgisinin üzerine çıkmayı başardığını görebiliriz. Daha sonra ETH yükselmeye devam etti, ancak 0,035 BTC seviyesinin üzerinde tutunamadı. ETH o zamandan beri 0,03463’te işlem görüyor. En yakın direnç analistlere göre, 0,035 BTC’de bulunuyor. Bu daha sonra 0,03590 BTC, 0,037 BTC ve 0,038 BTC’lik direnç ile takip ediliyor. Eğer alıcılar 0,039 BTC’yi geçebilirlerse, yüksek direnç 0,040 BTC ve 0,041788 BTC’de yer alıyor.

ETH/BTC paritesi 1 günlük grafik
En yakın destek kısa vadeli yükselen trend çizgisinde yatıyor. Bunu daha sonra 0,03357 BTC’de daha fazla destek takip ediyor. Analistlere göre 0,033 BTC’nin altında, 0,0325 BTC, 0,03158 BTC ve 0,030 BTC’de daha fazla destek bekleyebiliriz. RSI 50’nin üzerine çıkmayı başardı ancak şimdi pazardaki kararsızlığı belirten 50 seviyesine geri döndü. ETH/BTC piyasasında işlem hacmi de düşük seyrediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Ethereum Çok Önemli Bir Dirençle Yüzleşiyor appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum Çok Önemli Bir Dirençle Yüzleşiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Birimlerinin 24 Saat İçerisinde Kazandığı Fiyat/Hacim Son Ayların En İyisi! İsviçre Ulusal Posta ve Telekom Servisleri, Kendi Blockchain Platformlarını Kurmayı Planlıyor Ethereum Kurucusu Buterin’den Diğer Projelere Ağır Sözler VeChain Fiyatı Dev Anlaşma Duyurusu İle Yükseliş Trendine Girdi Bitcoin Çıldırdı Bir Saatte 700 Dolarlık Artışla 7.080 Doları Gördü. Bitcoin (BTC), düzeltme sonrasında umut vaat ediyor, XRP ise her şeye rağmen ayakta kalıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır