Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

194 Milyon Dolarlık Bitcoin Sadece 0.1 Dolarlık İşlem Ücreti İle Transfer Edildi – Kripto’nun Gerçek Potansiyeli

Ana Sayfa » GÜNCEL » 194 Milyon Dolarlık Bitcoin Sadece 0.1 Dolarlık İşlem Ücreti İle Transfer Edildi – Kripto’nun Gerçek Potansiyeli
194 Milyon Dolarlık Bitcoin Sadece 0.1 Dolarlık İşlem Ücreti İle Transfer Edildi – Kripto’nun Gerçek Potansiyeli16 Ekim tarihinde bir Bitcoin kullanıcısı 29.999 BTC‘yi – o anki piyasa değerine göre 194 milyon dolar – sadece 0.1 dolar işlem ücreti ile transfer etmeyi başardı ki aynı işlem çoğu bankadan yüz binlerce dolar karşılığında transfer edilebilirdi.

Bitcoin ve Ethereum gibi çok fazla işleme sahip olan kripto para birimlerinin en çok eleştirilen yönlerinden birisi de, işlem yapmanın çok pahalı olması. Ancak görünüşe göre bu yeni işlemin de su yüzüne çıkardığı üzre, bu eleştiriler artık geçmişte kalacak.

Banka ile Gönderilen 1 Milyon Dolar, 10.000 Dolar Üstünde Ücrete Sahip
İngiltere menşeli bir firma olan Transferwise, banka transferlerinde göze pek çarpmayan ama aslında büyük miktarlar olan gizli işlem ücretlerini ortadan kaldırmayı sağlıyor. Kullanıcılar platform üzerinde büyükten küçüğe çok sayıda işlem yapabiliyorlar ve platform bankalara kıyasla çok daha ekonomik işlem ücretleri çıkarması ile ünlü.

Yine de, Transferwise gibi bir kurumda bile 1 milyon doların üzerinde bir para göndermek, 7.500 dolar civarında işlem ücretine tabi olmakta. Bu da geleneksel bankaların havale yoluyla yaptıkları uluslararası transferlerin aslında çok daha fazla para talep ettiğini ortaya koymakta.

Yüzdelik dilimler olarak bakacak olursak, 7.500 dolar aslında 1 milyon doların %1’i bile değil ve bu koşullarda ucuz gibi gelmekte. Ancak Bitcoin ağında 194 milyon dolarlık bir işlem bile 0.1 dolara yapılabilmekte.

194 Milyon Dolarlık Bitcoin Sadece 0.1 Dolarlık İşlem Ücreti İle Transfer Edildi – Kripto’nun Gerçek Potansiyeli isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

194 Milyon Dolarlık Bitcoin Sadece 0.1 Dolarlık İşlem Ücreti İle Transfer Edildi – Kripto’nun Gerçek Potansiyeli - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Türk Yatırımcılar Bitcoin’i Tartışıyor Algı analizi: Bitcoin ve Ethereum için pozitif algı artışı görülüyor Bitcoin fiyatı için sırada ne var? Ethereum (ETH) Fiyat Analizi İşte 2019 için en çok öne çıkan Bitcoin tahminleri  Bitcoin çöküşüne rağmen yüzde 200 artan kripto paralar baharı mı müjdeliyor?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır