Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Nasdaq ve VanEck regüle edilmiş dijital varlık çağını başlatmak için harekete geçti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Nasdaq ve VanEck regüle edilmiş dijital varlık çağını başlatmak için harekete geçti
Nasdaq ve VanEck regüle edilmiş dijital varlık çağını başlatmak için harekete geçti

© Reuters.  © Reuters.

Nasdaq ve VanEck regüle edilmiş dijital varlık ürünleri için bir araya geliyor. Dünyanın en büyük ikinci hisse senedi borsası Nasdaq ve ABD’li yatırım şirketi VanEck ortaklıklarını duyurdu. İki ortak birlikte şeffaf, regüle edilmiş ve denetlenmiş dijital varlık ürünlerini piyasaya sürecekler.

Nasdaq ve VanEck regüle edilmiş dijital varlık çağını başlatıyorVanEck dijital varlık strateji direktörü Gabor Gurbacks, bu haberi 27 Kasımda New York City’deki kripto yatırım konferansı sırasında duyurdu. Duyuru büyük ilgi çekti ve Bloomberg “konuya aşina iki ortak” diyerek haberi bildirdi. Nasdaq, Bitcoin vadeli işlem sözleşmesini mümkün olduğunca erken 2019’un ilk çeyreğinde piyasaya sürecek.

Gurbacs, yeni ürünlerin Nasdaq’ın SMARTS market denetleme sistemini ve VanEck’in dijital varlık fiyat indekslerini kullanacağını belirtti.

SMARTS, dolandırıcılık ve hayali işlemler gibi yasal olmayan market faaliyetlerini izleyen algılama modeli ile gerçek zamanlı ve geçmiş veriler arasında bağlantı oluşturan market denetleme aracıdır.

Şu ana kadar BTC vadeli işlem sözleşmeleri ile ilgili kazançların BTC olarak mı yoksa fiat para olarak mı ödeneceği doğrulanmadı.

Bildirildiğine göre, VanEck, blokzincir yazılım ve finansal hizmet şirketi SolidX ile birlikte fiziki destekli Bitcoin borsa yatırım fonu ortak başvurusu ile ilgili düzenleyiciden nihai kararı bekliyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından 2017 Mart ayında reddedilmesinden sonra, öneri, bu haziran ayında CBOE BZX hisse senedi borsasında listelenmesi için tekrar sunuldu. SEC’in bu ağustos ayında erteleme kararından sonra hala karar bekleniyor.

Nakde dayalı Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri 2017 Aralık ayında piyasaya sürüldü. İlk fiziki destekli Bitcoin vadeli işlem ürünlerinin piyasaya sunulması Bakkt borsasında 2019 Ocak ayında bekleniyor. Bakkt, Intercontinental Exchange (ICE (NYSE:ICE)) altında faaliyet gösteren New York Hisse Senetleri Borsası (NYSE) tarafından kurulan dijital varlık platformu olarak biliniyor.

VanEck Bitcoin ETF teklifinin SEC tarafından onaylanacağını umuyor

Son dakika: Nasdaq’tan kripto piyasası için güzel haber!

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Nasdaq ve VanEck regüle edilmiş dijital varlık çağını başlatmak için harekete geçti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance CFO’su: OTC Sistemi, Karımıza Ciddi Katkı Yaptı Bitcoin ATM sayısı hızla artıyor, Dünyada 4000 den fazla BTC ATM’si var Japonya Kendi Kendini Düzenleyen Kripto Para Endrüstrisini Resmen Onayladı Bitcoin, Türkiye’de tüm zamanların en yüksek seviyesini geçti BNB’de Yüzde 11 Düşüş! Fundstrat: Bitcoin 9000 dolara rally yapabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır