Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Mt. Gox Kayyumu Yaptığı Toplu Satışların Sebebini Açıkladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Mt. Gox Kayyumu Yaptığı Toplu Satışların Sebebini Açıkladı
Mt. Gox Kayyumu Yaptığı Toplu Satışların Sebebini AçıkladıMt. Gox borsasının iflas etmesinden sonra borçluların kripto paralarını ödemek adına atanan kayyum Nobuaki Kobayashi, alacaklıların çıkarlarını korumak için aldığı önlemleri açıklayan bir rapor yayınladı. Raporun en ilginç kısmı ise Kobayashi’nin çok büyük miktarlarda kripto para satma nedenini açıkladığı kısım oldu.

Yayınlanan açıklamaya göre, yapılan satışlar ve alınan diğer önlemler, iflas sürecinin bir gerekliliğiydi ve 2018 yılının Şubat ayında yapılan inceleme raporuna dayanarak yapıldı.

Sumitomo Mitsui Bankacılık Derneği
Belgede yer alan bilgilere göre Kobayashi belirli bir miktar Bitcoin ve Bitcoin Cash’i, dava açmış olan alacaklıların ”çıkarlarını korumak için” satmış. Satış 2018 yılının Mart ayında ”Geri Ödeme İşlemleri” kapsamında yapılmış ve amaç belirli bir miktar nakit elde etmek olarak belirlenmiş. Kobayashi’nin sattığı yüklü miktarda BTC’ler Bitcoin fiyatında o dönem yaşanan düşüşün sebebi olarak görülmekteydi.

Kobayashi tam olarak 24.658 Bitcoin ve 25.331 Bitcoin Cash satıp, o zamanın parasına göre toplamda 25.9 milyar yen (230.1 milyon dolar) elde etmişti.

Parayı hesabında tutan Tröst şirketi ise, Kobayashi ve büyük bir Japon bankası olan Sumitomo Mitsui arasında kuruldu. Tröst firması kurulduğu anın kripto para fiyatlarına göre 15.8 milyar yenlik bir miktara sahipti.

Evrakta, yapılan toplu satışın sonucu olarak, tröst platformunun şimdiden ”BTC alacaklarının çıkarlarını koruyacak kadar paraya” sahip olunduğu vurgulanmakta. Yani teknik olarak Kobayashi BTC yükselişe geçtiğinde elindeki kripto para birimlerini çıkartıp, değişmeyen alacaklı ödeme miktarının daha fazlasını kapatmak istemiş. Yine de, Kobayashi’nin kripto para piyasasına verdiği zarar bir hayli büyük.

Mt. Gox Kayyumu Yaptığı Toplu Satışların Sebebini Açıkladı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Mt. Gox Kayyumu Yaptığı Toplu Satışların Sebebini Açıkladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

1250 Kat! Bitstamp Yeni Güncellemenin Kripto Para Trading İşlemlerini Hiç Olmadığı Kadar Hızlandıracağını Düşünüyor Popüler Analist Bitcoin’deki Artışın Sırrını Açıkladı Türkiye Ticaret Bakanlığı Yazışmasında PETRO Kripto Para Birimi Vurgusu! Almanya Maliye Bakanlığı “Kripto Tokenlar” Hakkında Yeni Rapor Yayınladı Bundan sonra yeni bir boğa mı yoksa ayı mı göreceğiz? Bitcoin (BTC) boğaları ve ayıları yorumluyor… Ripple yeni ortaklık anlaşması imzaladı sıradaki şirket hangisi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır