Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Moskova’da Direk Nakit Para ile Bitcoin Satışının Hacmi 50 Milyon Doları Aştı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Moskova’da Direk Nakit Para ile Bitcoin Satışının Hacmi 50 Milyon Doları Aştı!
Moskova’da Direk Nakit Para ile Bitcoin Satışının Hacmi 50 Milyon Doları Aştı!

© Reuters.  © Reuters.

Rusya’da, kripto para – itibari para ticaret hacimlerinde çok ciddi ve büyük bir artış yaşanıyor. Son raporlara göre, 24 saatlik hacimde 50 milyon dolarları bulan rakamı bazı analistler, 90’lı yılların başındaki forex çılgınlığına benzetirken, bazıları ise bu durumun gelecekte bir sorun doğurabileceği yönünde ifadeler kullanıyor.

Geçtiğimiz yıl kripto para piyasasının yakaladığı ralliyi göz önüne alırsak, Bitcoin ve türevlerinin büyük popülarite kazandığını söyleyebiliriz ve Rusya için de durum bundan farklı değil. Yerel basının iddialarına göre Rus kripto para borsalarında Bitcoin ticareti tamamen nakit para üzerindne dönüyor. Sadece başkent Moskova’da çeşitli günlerde bu rakam 50 milyon dolarları aşabiliyor.

Nakit para ile yapılan Bitcoin alım satımları ya da çeşitli alışverişlerin ülkede şu an için bir yasal duruma tabii olmaması da işleri bir nebze karıştıran önemli bir etmen. Örneğin Moskova’da artık sayıları artmaya da başlayan ve köşe başlarında dahi bulunabilecek bazı Bitcoin satış yerleri var. Fiziksel olarak direk nakit paraya Bitcoin ya da Bitcoin Cash gibi kripto paraları satan bu insanlar; otoriteleri ikiye bölmüş durumda.

Rusya’da konuyla ilgili hiçbir yasa yok ancak bazı otoritelere göre bu durum halen illegal. İşin daha da enteresanı, Moskova’da yukarıda da söylediğimiz gibi bu hizmete olan talep giderek artmış durumda ve hacimlerin 50 milyon doları bulması; bu noktada olumlu ya da olumsuz bir aksiyon alınması ihtiyacını beraberinde getiriyor.

Şu anda Rus yasalarında konuyla ilgili bir kural bulunmazken, bakalım süreç nasıl şekillenecek?

Moskova’da Direk Nakit Para ile Bitcoin Satışının Hacmi 50 Milyon Doları Aştı! isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Moskova’da Direk Nakit Para ile Bitcoin Satışının Hacmi 50 Milyon Doları Aştı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Roger Ver: Kripto Paraların Geleceği Çok Parlak Ethereum Kurucu Ortağı CNBC’ye Konuştu. ”Sakin Olun Kripto Paralar Çökmüyor, Çünkü…” WordPress Kullanıcıları Bitvolo Eklentisi İle XRP Ödemesi Alabilecek! Bitcoin sadece 10 dakikada büyük bir düşüş gördü Ethereum’da boğalar kritik desteği koruyabilir mi? İddia: FBI, Şaibeli QuadrigaCX Kripto Para Borsası Hakkında Soruşturma Başlattı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır