Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Monero İşlemlerinin Changelly Tarafından ”Yine” Engellendiği Firma Yetkilisince Doğrulandı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Monero İşlemlerinin Changelly Tarafından ”Yine” Engellendiği Firma Yetkilisince Doğrulandı
Monero İşlemlerinin Changelly Tarafından ”Yine” Engellendiği Firma Yetkilisince Doğrulandı

© Reuters.  © Reuters.

Changelly–Monero tartışması yine kripto para alanına geri dönmüş gibi gözüküyor. Bu sefer Changelly adına açıklamalarda bulunan bir yetkili, platformun gerçekten de Monero işlemlerini bilerek durdurduğunu kabul etti. Söz konusu durdurma için yetkilinin sunduğu sebep ise şüpheli izlenimi veren işlemler.

Changelly’nin COO’su Ilya Bere, konu hakkında şunları ifade etti:

”Aldığımız önlemler ilk bakışta sağlıksız gibi gözükse de, bunlar kullanıcılarımızı sahtekarlıktan ve dolandırıcılıktan korumamızı sağlıyor. Ne yazık ki XMR’nin takip edilemez doğası yüzünden, bu kripto para sık sık ”yasa dışı” işler için kullanılmakta. Ancak sadece Monero değil, her kripto para birimi böyle işler için kullanılabilmekte.”

Bere bunun yanı sıra platform tarafından yakın zamanda tespit edilen XRP’den BTC’ye olan şüpheli transferi de konuya dahil etti. Platform şüpheli işlemi tespit edip olay doğrulanana kadar işlemi dondurmuştu. Bundan sonra işlemi yapan kullanıcıya hiçbir şekilde ulaşılamadı ancak söz konusu fonların gerçek XRP sahibine iade edildiği ortaya çıktı. Yani işlem gerçekten de şüpheliymiş.

COO yaptığı açıklamaların devamında yakın zamanda yaşanan Changelly hacklenmesi sonrası, Bancor, Bithumb, Coincheck ve diğer bir kaç platformdan hacklenen fonların geri iadesinin başarılı bir şekilde yapıldığını iade etti. Bunun yanı sıra COO’ya göre borsa şu an için hackleme işlemini yapanları bulmada yetkililere tam destek sağlıyor. Temmuz ayında yaşanan güvenlik açığında 23.5 milyon dolarlık kripto para birimi ‘hacklenmişti’.

The post Monero İşlemlerinin Changelly Tarafından ”Yine” Engellendiği Firma Yetkilisince Doğrulandı appeared first on Koin Bülteni.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Monero İşlemlerinin Changelly Tarafından ”Yine” Engellendiği Firma Yetkilisince Doğrulandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

BitMEX: Küresel Bir Ekonomik Krizle Karşı Karşıya Kalabiliriz Amazon ile Ortaklık İmzalayan QTUM Fiyatları Yükselişe Geçse de, İddialar Ortaklığın Gerçek Olmadığını Öne Sürüyor XRP Dalgaboyu Kripto Geçişi Nasıl Satın Alabilirim? Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan Büyük Gaf! Madencilik devi Bitmain, Bitcoin’de 2020’ye odaklandı Bitcoin Ethereum ve XRP fiyat tahminleri: Düşüşler nerede son bulacak?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır