Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Milyar Dolar Kulübünden Atılan İkili: Tron ve IOTA

Ana Sayfa » GÜNCEL » Milyar Dolar Kulübünden Atılan İkili: Tron ve IOTA
Milyar Dolar Kulübünden Atılan İkili: Tron ve IOTA

© Reuters.  © Reuters.

Son haftalarda ardı arkasına yaşanılan düşüşlerle birlikte Tron ve IOTA gibi büyük umutlarla başlanılan projeler 1 milyar dolar seviyesinin altına düştü. Kripto para piyasasına yapılan saldırılar 2018’in sonuna kadar son bulacak gibi görünmüyor.

Tron ve IOTA “Milyar Dolarlıklar” Liginden DüştüYakın geçmişte gerçekleştirilen birçok araştırma, 2018’in sonuna kadar büyük çaplı satışların devam edeceğini gösteriyor. Yaklaşık olarak son 10-14 arasında yaşanan düşüşler, Tron ve IOTA kripto paraların geçerli bir sınır olarak kabul edilen 1 milyar doların altına düştü.

Aslında fiyatların bu kadar düşmesi sonucunda bu kadar küçülmenin yaşanması son derece normal bir durum. Çünkü değeriniz düşük ise haliyle alıcınız da az olacaktır. Dolayısıyla kripto para fiyatlarının düşmesi piyasa hacmini de düşürdü. Normal hisse senedi borsalarında olan kural ve normların tümü kripto piyasalar için de geçerli.

Önceki haftanın yatırımcılar için kötü geçmesinden sonra bu haftaya çok umut bağlanmıştı. Ancak bu haftanın önceki haftadan da kötü olması resmen hayal kırıklığına yol açtı. Düşünsenize piyasasın Kralı Bitcoin bile neredeyse 3,000 dolar seviyesine düştü, düşecek. Bu durumda bir yatırımcı olsanız satış yapmaktan başka ne düşünürsünüz ki?

Bitcoin’in Düşüşü Tüm Altcoinler’i SarstıEn çok piyasa hacmine sahip olan ilk 10 kripto paraya bir göz atalım. 3 kripto para (Bitcoin, Ethereum ve Ripple) dışındaki diğer kriptoların hepsinin değeri 1 milyar dolardan fazla olmasına rağmen ilerisi için pek güven vermiyor. Bunlara ek olarak ABD doları destekli stablecoin’e sahip olan Tether’ı (USDT) da sayabiliriz.

Tron ve IOTA dışında 1 milyar dolar kulübünden düşen diğer iki kripto para da Dash ve Binance Coin. Bu Altcoin’lerin dördü birden son birkaç gün içinde birinci ligden ikinci lige düştüler. Sadece bu olaya bakarak son bir hafta içinde kripto piyasadan ne kadar paranın çıktığını varın siz hesap edin.

Listede ilk 10 sırada yer alan kritoların güvende olduğu anlamı aklınıza gelmesin. Söz gelimi ayı piyasasısın biraz daha uzaması durumunda ligden düşecek olan ilk kurbanlar Monero ve Cardano olacaktır. Tether, dolar desteği sebebiyle kısmen ayakta kalacaktır ancak Tether da bir türlü 1 dolar seviyesinde tutunamıyor.

Henüz birçok yatırımcı Tron ve IOTA ilgili pozitif düşüncelerini kaybetmiş değil. Eğer geliştirdikleri projeler tutarsa kaybettikleri hacmi tekrar geri kazanabilirler. Ancak 500 milyon değerinde 17 tane projelerinin olduğunu hesaba katarsak durum pek de iç açıcı gözükmüyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Milyar Dolar Kulübünden Atılan İkili: Tron ve IOTA - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İngiltere’deki Bitcoin Traderları, Kripto Para Pazarında Önemli Bir Yere Sahip Vitalik Buterin, Ethereum 2.0 Hakkında Konuştu Bitmain’in Küçülmeye Gitmesi, Bitcoin’i Nasıl Etkiler? Bitcoin yükselecek mi? Ünlü analiste göre birkaç hafta kaldı Ethereum’da Hard Fork İptaline Rağmen Zincir Bölündü! Ripple Yetkilileri Trump Yönetimi İle Buluştu ve Projeyi Tanıttı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır