Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Miko Matsumura, İstanbul’da Konuştu: Kripto Para Sektörünün Stabiliteye İhtiyacı Var

Ana Sayfa » GÜNCEL » Miko Matsumura, İstanbul’da Konuştu: Kripto Para Sektörünün Stabiliteye İhtiyacı Var
Miko Matsumura, İstanbul’da Konuştu: Kripto Para Sektörünün Stabiliteye İhtiyacı VarBlockchain Türkiye’nin düzenlediği etkinliğe, Blockchain ve kripto para piyasalarının çok sevilen isimlerinden birisi olan Miko Matsumara katıldı. MenaPay’in konuşmacı sponsoru olduğu etkinlikte, soruları cevaplandıran usta isim, kripto para piyasalarının geneline ilişkin fikirlerini paylaştı. Matsumara, kripto para piyasalarının şu anda ciddi bir stabilite ihityacı olduğunu ifade ederken, şunları söyledi:

”Kripto para sektörü, şu anda bana kalırsa bir denge bulabilmek için adeta çıldırıyor. İnsanlar, kripto paraların anlık artışlar ve azalışlar sergilemesinden pek de memnun değil ve stabilite istiyorlar. Stabilite elbette çok önemli bir şey, geçmişte bir insanın iki adet pizza için 10 bin Bitcoin ödediğini de biliyoruz. Bence burada esas sorun stabilite değil. Stabilite dediğimiz şey, bize tamamen ödeme alanında lazım. Zaten bunun için de birçok stabil kripto para son dönemde hayatımıza girmeye başladı ve bunların sayıları da giderek artıyor.”

Matsumara, daha sonra ise MenaPay ekibinin projesi ile ilgili fikirlerini paylaştı. Başlangıçta, sayılarının giderek artması nedeniyle stabil koin projelerine biraz şüphe ile yaklaştığını belirten Matsumara, daha sonra ise MenaPay ekibinin çıkaracağı bu stabil kripto paranın ilk İslami uyumlu kripto para olduğunu duyunca, projeden etkilendiğini belirtti. Her ne olursa olsun, sektörde fark yaratmanın önemli olduğuna değinen Matsumara,
şunları söyledi:

”Açıkçası Türkiye’ye ilk geldiğimde MenaPay ekibi ile otururken, ‘sektörde bu kadar fazla stabil koin varken ve yenileri de çıkmak için hazırlıklarını yapıyorken, neden bir stabil kripto para projesi ile ilgileniyorsunuz’ diye sordum. Aldığım cevap aslında beni oldukça tatmin etti. Dünyanın, ilk İslami uyumlu stabil kripto parasını çıkarmak için bu işe başladıklarını belirttiler. İşte o zaman benim kafamda taşlar açıkçası yerine oturdu. Çünkü Tether ya da True USD gibi stabil kripto paralar spesifik olarak İslami uyumlara sahip değiller. MenaPay ekibinin bu noktada yaptığı şey ise, kesinlikle daha farklı bir öneme sahip.”

Daha sonra sözlerine devam eden Matsumara, kripto para piyasasındaki stabilitenin artmasıın önemli bir koşulunun da, ürün destekli kripto paraların kullanımının artması olduğuna dikkat çekti. Matsumara, şöyle konuştu:

”Elbette her şey güzel, bu tarz bir spesifik stabil kripto para projesinin çıkıyor olması, bu bölge için de oldukça hoş bir durum. Ancak stabiliteyi sağlamak için illa ki stabil kripto paralara da ihtiyacınız yok. Bunu yapabilmek için ürün destekli tokenlerin sayısının artması gerekiyor. Bu sayede, stabilite sektöre kendiliğinden gelecektir. Çünkü onlar zaten bir şeye fiksedir ve bu da ona stabilite getirir.’

Artık bu noktada şuna da dikkat çekmek gerekiyor ki, insanlar başını Çinlilerin çektiği pump & dump olaylarından sıkıldı. Bu, aynı zamanda kripto para sektörünün itibarını da zedeliyor ve kripto para sektörünün içindeki insanların da, sektörden çıkmasına sebep oluyor. İnsanlar bu sayede çok fazla miktarlarda para kaybediyor. Bu gerçekten kabul edilemez bir durum. ”

Sektördeki spekülasyonların giderek arttığını ve bunun sebebinin de birçok kripto paranın net bir içsel değere sahip olmaması olduğunu belirten Matsumara, sözlerini şöyle sonlandırdı:

”Sektördeki birçok kripto para da zaten belirli bir içsel değere sahip değil ki bu durum da, işleri daha da kötüye götürüyor. Birçok kripto paranın değerini tam olarak belirleyen başka bir ürün sınıfı yok. Bu olmayınca da, bu kripto paraların değerini çeşitli spekülasyonların belirlemesi, son derece normal bir şeye dönüşüyor. Eğer bir kripto paranın değerini sadece spekülatif olaylar belirliyorsa, zaten o kripto para kesinlikle pump & dump türevi şeylere alet olur ve birçok insan ciddi miktarda para kaybeder.”

Miko Matsumura, İstanbul’da Konuştu: Kripto Para Sektörünün Stabiliteye İhtiyacı Var isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Miko Matsumura, İstanbul’da Konuştu: Kripto Para Sektörünün Stabiliteye İhtiyacı Var - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Hindistan’daki Bankacılık Enstitüsü Blockchain İçin Kılavuz Hazırladı 3 Temmuz kripto para piyasaları özeti: BTC destek noktasına tutunmayı başardı Monero fiyatı son 24 saatte sert yükseldi Son Dakika: Bitcoin 10.000 Dolar Altına Geriledi! Bitcoin’in Hashrate’i Son Üç Ayın En Yüksek Seviyesine Çıktı! İran Kendi Kripto Parasını 7 Gün İçerisinde Tanıtacak! – İddia

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır