Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Mike Novogratz: Bitcoin ibresi gelecek yıl tersine geri dönecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Mike Novogratz: Bitcoin ibresi gelecek yıl tersine geri dönecek
Mike Novogratz: Bitcoin ibresi gelecek yıl tersine geri dönecek

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin ibresi tersine dönecek diyen milyarder yatırımcı Mike Novogratz, Financial Times’a verdiği röportajda kripto piyasasındaki son gelişmeleri değerlendirdi. Ünlü yatırımcıya göre 2019’da kurumsal yatırımcılar piyasaya akın edecek. Peki fiyatlar bu denli düşmüşken bu nasıl mümkün olacak?

Bitcoin ibresi nasıl tersine dönecek?Goldman Sachs’ın eski ortağı ve Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz, 23 Kasım’da Financial Times’a bir röportaj verdi. Novogratz röportajda, Bitcoin ibresi ‘nin gelecek yıl tersine dönmesini” beklediğini söyledi. Bitcoin boğası olarak tanınan Novogratz, bu yılın “Galaxy Digital için çok zorlu bir yıl olduğunu ve ayı piyasasında iş yapmanın ise berbat olduğunu” söyledi.

Ünlü yatırımcı, gelecek yılın ilk çeyreğinde finansal kurumların kriptopara birimi fonlarına yatırım yapmaktan ziyade doğrudan kripto paralara yatırım yapacaklarını tahmin ettiğini söyledi. Ve böylece Bitcoin ibresi için tersine dönüş başlamış olacak dedi. Bitcoin ibresi tersine dönecek diyen ünlü yatırımcı, kripto para birimlerindeki düşüşlerin gelecek yıl tersine döneceğini düşünüyor. Çünkü Novogratz, fiyatların yeniden yükselmeye başlayacağına inanıyor.

Tim Swanson: Mike Novogratz’ın tahminleri boş!Fintech danışmanlık şirketi Post Oak Labs’ın kurucusu Tim Swanson‘un kendisine yönelik eleştirilerine de yanıt verdi. Swanson, daha önce Novogratz’ın tahminlerinin boş olduğu ve piyasa üzerinde hiçbir etkisinin olmadığını söyleyerek eleştiride bulunmuştu. Swanson, aynı zamanda Galaxy Digital’in başarısız bir şirket olduğunu ve şu anda şirketin çalışmalarının geçmişte çok sayıda şirket tarafından denendiğini iddia etmişti.

Novogratz bu eleştirileri kabul etmedi. Ve, “şüpheye kapılmanın kolay olduğunu” ancak geleneksel finans dünyasının önemli isimlerinin öncülük ettiği kriptopara gelişmelerine işaret ederek “yakında güzel şeyler şeyler olacağını” söyledi.

Novogratz, kurumsal yatırımcıların piyasa girmesinin önünü açacak gelişmeler yaşandığını söyledi. Özellikle Ocak ayında başlayacak olan Bakkt’ı, New York Borsası (NYSE) tarafından kurulan dijital varlık platformunu ve kurumsal yatırımcılara hizmet verecek olan Fidelity Digital Asset Services’in öneminden bahsetti. (ilgili yazı için tıklayınız.)

Bu hafta BitPay‘in Genel Ticari Sorumlusu (COO) Sonny Singh ise, geleneksel finans sektöründen gelen bu hamlelerin kripto piyasasının seyrini değiştirerek fiyatları tekrar yükselteceğini iddia etti. Sonny Singh ayrıca, Bitcoin’in (BTC) 2019’un sonunda 15.000 ile 20.000 dolara kadar yükseleceğini söyledi.

Bitcoin şu sıralar, yılın en düşük seviyelerini görüyor. Yazının yayınlandığı sırada, yaklaşık % 11.83’lük bir düşüşle 3,763,68 $ seviyesinde işlem görmektedir.

Kaynak

Ayrıca:

Bitcoin kritik haftaya giriyor!

Kripto para piyasalarının iki baş ağrısı

Kripto para piyasası için daha kötü günler mi geliyor?

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Mike Novogratz: Bitcoin ibresi gelecek yıl tersine geri dönecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kriptolar, SEC’in ICO Düzenlemesine Açıklık Getirmesi İstenirken, Düşüşte Coincheck’te Rehabilitasyon Süreci Başladı: Bazı Kripto Paralar İçin Yatırma ve Çekme İşlemleri Aktif Hale Getirildi Christine Lagarde, Ripple’ı pompalayabilir! Ancak analistler bu seviyeye dikkat çekiyor E-İmza’da Blockchain Dönemi Blockchain Fırsatını Yakalayın Tahran ve ABD Arasındaki Savaş Tehditleri Bitcoin’e Talebi Arttırdı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır