Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Microsoft’tan Yeni Blockchain Hamlesi: Japonya’daki Şirketle İşbirliği

Ana Sayfa » GÜNCEL » Microsoft’tan Yeni Blockchain Hamlesi: Japonya’daki Şirketle İşbirliği
Microsoft’tan Yeni Blockchain Hamlesi: Japonya’daki Şirketle İşbirliğiTeknoloji sektörünün en büyük isimlerinden olan Microsoft (NASDAQ:MSFT), Japonya’daki bir Blockchain startupı ile işbirliği yapmaya başladı.

Microsoft’tan Yeni Adım

Bilgisayar devi Microsoft’un Japonya’daki şubesi, yerel Blockchain startuplarından LayerX ile işbirliği yapmaya başladı. Yapılan bu işbirliğinin amacı Blockchain teknolojisinin gelişimini “hızlandırmak.”

Bundan birkaç ay önce Gunosy ve AnyPay tarafından ortaklaşa kurulan LayerX adlı proje, Blockchain teknolojisinin kurumsal kullanımları üstünde çalışıyor. LayerX, Blockchain teknolojisinin yanı sıra akıllı kontratlar hakkında da çalışmalar yapıyor ve bu alanlarda genel danışmanlıklar veriyor.

Microsoft ve LayerX, Microsoft’un Azure kapsamında geliştirdiği Blockchain-as-a-Service (BaaS) projesini kullanarak Blockchain teknolojisinin yerel sektörlerdeki kullanımı arttırmaya çalışacak.

Microsoft bu yeni işbirliği hakkında yayınladığı basın duyurusunda Blockchain’in gelişim sürecine “tam destek sunacağını” vurgulayarak şöyle ekliyor:

“İki şirket de Blockchain teknolojisinin farklı sektörlerde kullanılması için çabalayacak ve bu sayede insanların hayatlarını değiştirmeye çalışacak.”

Microsoft’un Diğer Projeleri

Dev şirketlerden Microsoft bu ayın başlarında yine kendisine ait olan Azure ürünü kapsamında yeni bir Blockchain geliştirme kiti üretti.

Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre bu kit başlıca “arayüzler arası bağlantı, veri entegrasyonu ve sistemleri, akıllı kontratların ve Blockchain ağlarının kullanımı” gibi alanlara yoğunlaşıyor.

Microsoft’un böyle bir işbirliği yapmak için Japonya‘yı seçmesi pek şaşırtıcı değil. Japonya’daki yerel Blockchain sektörü git gide büyüyor. Halktan gelen talebin artması ve hükümetin de yerel şirketlerde çeşitli desteklerde bulunması, Japonya’daki Blockchain şirketlerinin çok daha yenilikçi projelere imza atabilmesini sağlıyor.

Microsoft’tan Yeni Blockchain Hamlesi: Japonya’daki Şirketle İşbirliği isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Microsoft’tan Yeni Blockchain Hamlesi: Japonya’daki Şirketle İşbirliği - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bu Grafikler, Bitcoin Boğaları İçin Düşen Bir Kama Paterni Çiziyor İşte Bitcoin ve Altcoin Tahmin ve Tavsiyelerine En Çok Güvenilen 10 İsim Ünlü Bitcoin Boğası: “BTC, 2021’e Kadar Facebook Sayesinde 100.000 Dolara Ulaşacak TOP 3 fiyat tahmini: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) – Alıcılar karlarını düzeltmeli mi? Kripto Para Piyasası Hacmi 3 Milyar Arttı Sözde Yerli Kripto Para Turcoin’den 1 Milyar TL’lik Vurgun

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır