Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Michael Moro: Bitcoin 3000 doları görebilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Michael Moro: Bitcoin 3000 doları görebilir
Michael Moro: Bitcoin 3000 doları görebilir

© Reuters.  © Reuters.

Michael Moro’ya göre Bitcoin 3000 doları görebilir. CNBC’ye konuşan Genesis Trading CEO’su Michael Moro, Bitcoin’nin daha da düşerek 3500 doların altına ineceğine ve 3000 dolarda kendisine yatay bir seviye bulacağına inandığını söyledi.

Bitcoin 3000 doları görebilir4000 dolardaki destek seviyesi geçtiğimiz günlerde iki kere test edildi. Bu destek seviyesi, Bitcoin’e yeni giren yatırımcıların satış baskısıyla kırıldı ve BTC fiyatı 3585 dolara kadar düştü.

Madencilik için cihaz ve elektrik enerjisi gerektiği için Bitcoin’in doğal olarak bir zamin bulacağına inanılıyor. BTC fiyatı, zaten madencilik maliyetinin altına düştüğü için, Moro yeni zeminin neresi olabileceğini sordu. Moro:

“Madencilik maliyeti, düşüyor. Çünkü kazım hızı (hash rate) düşüyor. En büyük madenciler, zorluk derecesi ayarlaması yapılana ve zamanla maliyet fiyatın üstüne çıkana kadar bu çöküşte bile madenciliğe devam etmek istiyorlar.”

Madenciler, madenciliği durdurduğu için kazım hızı düşecektir. Ağ, kabaca her 10 dakikada bir blok üretmeye çalışıyor. Her iki haftada yaklaşık 2016 blok üretilmesi bekleniyor. 2016 blok üretmek için daha zaman alırsa, zorluk ve madencilik maliyeti artar. Eğer bu daha fazla zaman alırsa, zorluk ve maliyet azalır. Moro, kazım hızı düşerken zorluğun ayarlanacağını ve maliyetin düşeceğini belirtti.

Moro:

“Son birkaç günde, 4000 dolar seviyesi test ediliyor. 2018 yılının başlarında ve ortalarında birçok satış oldu. Bu satışlar Bitcoin’in boğa koşusu sırasında veya hemen öncesinde BTC alan kişiler tarafından yapıldı. 2016 yılından beri elinde BTC tutan yatırımcılar, kazanç elde etmek için BTC’lerini fiyat paraya çevirmeye başladılar. İşlem hacmi, geçen yıl Bitcoin pik yaptığı zamana göre yaklaşık yüzde 40-50 oranında düştü.”

Moro ayrıca zeminin ne 4000 dolar ne de 3000 dolarda olup olmadığını sordu. Ama bunlardan daha düşük olabilir. Moro, günlük işlemcilerin kazanç elde etmelerinin bu zamanda çok zor olduğunu da iddia etti. Moro şunları da ekledi:

“Uzun vade için alıp bekleyecek yatırımcılar için önemli olan, Bitcoin’in bunu daha önce yaptığıdır. Bitcoin 10 yıllık geçmişinde 5 veya 6 kere yüzde 75’ten fazla düşüş yaşadı. Kurumsal yatırımcılar, 2018’in sonunda Bitcoin fiyatının nerede olduğu ile ilgilenmiyorlar. Çünkü onlar 3 ila 5 yıl sonrasına bakıyorlar.”

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Michael Moro: Bitcoin 3000 doları görebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ayı piyasasında yatırımınızı korumanız için en iyi 7 Bitcoin güvenlik önerisi İsviçre’li Varlık Yönetimi Firması Tiberius, Maden Destekli Token’in Piyasaya Çıkışını Geciktiriyor Coinbase artık Türkiye’de de hizmet verecek ETP onayından sonra yeni ürün: SIX, Ethereum merkezli bir ETP başlattı Bitcoin SV küllerinden doğuyor – Bir ayda yüzde 232 kazandırdı SEC’den Kripto Paralarda OTC Trading Sunan Şirketin Hissesine Blokaj!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır