Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Meksika Eyalet Bankası, Kripto Para Borsaları İçin Daha Katı Kurallar Getiriyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Meksika Eyalet Bankası, Kripto Para Borsaları İçin Daha Katı Kurallar Getiriyor
Meksika Eyalet Bankası, Kripto Para Borsaları İçin Daha Katı Kurallar Getiriyor

© Reuters.  © Reuters.

10 Eylül tarihinde Meksika hükümetinin resmi yayın kaynağında Bank of Mexico tarafından yayınlanan yeni bir genelgeye göre, Meksika sınırları içerisindeki bütün kripto para borsaları ve kripto para borsalarına hizmet sağlayan bankalar, bundan sonra direkt olarak Bank of Mexico’dan izin almak zorunda.

”Elektronik ödeme fonları ile ilgili işlemler hakkındaki genel koşullar” isimli genelge, Bank of Mexico’nun kriptolar ile ilgili bütün izinleri vermeye yetkili kurum olduğunu vurgulamakta. Kripto para borsaları veya kripto para ile ilgili işlem yapan firmalar söz konusu izni almak için, yaptıkları işlemi, koymak istedikleri komisyonları ve müşteri kimliğini doğrulamak için kullanacakları mekanizma hakkında tam donanımlı bir iş planı sunmak zorunda.

Buna ek olarak, bankalar bu tarihten itibaren aynı gün içerisinde hem banka hesabı açıp, daha sonra o hesaptan kripto para işlemi yapmak isteyen kullanıcılara izin vermeyecek. Finansal kurumlar da kripto para trading işlemleri yapan bütün müşterilerinin kimliklerini doğrulamak durumunda kalıyor. Dahası, kripto para birimleri ile satın alınan herhangi bir finansal ürün, ek kontrollerden geçecek. Bankanın yaptığı açıklamaya göre, bu önlemler ülkede çok fazla bir şekilde yapılan kara para aklama ve diğer yasa dışı eylemleri azaltacak.

Criptonoticias isimli Meksika menşeli haber kaynağının yayınladığına göre, Bank of Meksika onayı almak isteyn kurumların, 11 Eylül’e kadar başvuru yapmış olması gerekiyordu. Bunu kaçıran firmalar, Mart 2019 tarihinde yeni bir başvuru hakkı kazanabilir.

Meksika Eyalet Bankası, Kripto Para Borsaları İçin Daha Katı Kurallar Getiriyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Meksika Eyalet Bankası, Kripto Para Borsaları İçin Daha Katı Kurallar Getiriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

31 Ocak Bitcoin analizi: Göstergeler yükselişi işaret ediyor ancak dikkat Circle’ın Eski Yöneticisi Yeni Bir Blockchain Şirketine Katıldı ICON 300.000 dolarlık ICX dağıtmaya hazırlanıyor! ABD 2025’te Blockchain İçin 41 Milyar Dolar Harcayacak Oda arkadaşının 9 milyon değerindeki kripto paralarını çaldı Coinbase, Bitcoin Cash işlemlerine devam ediyor ancak Bitcoin SV için gelecek pek parlak değil

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır