Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

McAfee Raporu: Kötü Amaçlı Kripto Para Madencilik Yazılımları, 2018’in İkinci Çeyreğinde Büyümeye Devam Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » McAfee Raporu: Kötü Amaçlı Kripto Para Madencilik Yazılımları, 2018’in İkinci Çeyreğinde Büyümeye Devam Ediyor
McAfee Raporu: Kötü Amaçlı Kripto Para Madencilik Yazılımları, 2018’in İkinci Çeyreğinde Büyümeye Devam EdiyorDünyanın önde gelen siber güvenlik firmalarından McAfee’nin en son yayınladığı verilere ve araştırmaya göre, kripto para madenciliğini hedefleyen kötü amaçlı yazılımlar, bu yılın ikinci çeyreğinde de hız kesmeden artışa devam etti.  McAfee Labs Tehdit Raporu: 2018 Eylül isimli kaynağa göre, kötü amaçlı madencilik yazılımları çeyrekten çeyreğe (geçen çeyreğe kıyasla) %86 gibi inanılmaz bir büyüme elde etti.

McAfee firmasının önde gelen bilim adamlarından Christaan Beek ise konu hakkında şunları ifade etti:

”Bir kaç yıl önce, routerlerin, video kayıt cihazlarının veya diğer Nesnelerin Interneti cihazlarının kripto para madenciliği için uygun olacağını düşünmezdik çünkü sahip oldukları CPU böyle bir etkinlik için çok yetersiz durumda. Bugün ise böyle online cihazların inanılmaz sayılara çıkması ve zayıf şifre güvenlikleri yüzünden, söz konusu etkinlik için çok çekici bir hedef haline geldiler. Eğer ben 100.000 adet böyle Nesnelerin İnterneti cihazının botnetine sahip bir siber suçlu olsaydım, yeni bir gelir akışı sağlamam hiç de zor olmazdı.”

Uzmanların da belirttiği gibi, kripto para madencilik hedefli kötü amaçlı yazılımların oranı hala fidye yazılımlara kıyasla daha az ancak yeni rakamlar ile bunlar da ciddi bir tehdit olmaya başladı. 2017 yılının son çeyreğindeki verilere göre 400.000 olan kötü amaçlı yazılımlar, bundan sonraki üç ay içerisinde 2.9 milyona yükseldi.

McAfee’nin raporunun ilginç bir diğer kısmı ise, bazı durumlarda bu yazılımların daha büyük ağlara değil de sadece belirli gruplara yönelik kullanılması.

McAfee Raporu: Kötü Amaçlı Kripto Para Madencilik Yazılımları, 2018’in İkinci Çeyreğinde Büyümeye Devam Ediyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

McAfee Raporu: Kötü Amaçlı Kripto Para Madencilik Yazılımları, 2018’in İkinci Çeyreğinde Büyümeye Devam Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Japonya, Margin Trading İçin Yeni Kuralları Açıkladı Kıdemli Analist Uyarıyor: Bitcoin’i Çok Karanlık Günler Bekliyor! Ripple’ın Bilgi Güvenliği Departmanı Başkanı, Token Startup Firması İçin İstifa Etti  Bitcoin cüzdanı şirketinin CEO’suna büyük suçlama: “355,000 BTC akladı” Kripto Paralar Hafif Toparlanma ile Haftalık Kaybı Azalttı Uzmanlar Ripple’ın xRapid ürününe karşı şüphe duymaya başladı!!!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır