Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Mastercard, ICO’ları ‘Yüksek Riskli Yatırım’ Olarak Sınıflayacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Mastercard, ICO’ları ‘Yüksek Riskli Yatırım’ Olarak Sınıflayacak
Mastercard, ICO’ları ‘Yüksek Riskli Yatırım’ Olarak SınıflayacakÇıkan haberlere göre ödeme sistemleri devleri Mastercard (NYSE:MA) ve VISA, ICO’ların, yüksek risk sınıfında değerlendirilmesi yönünde çalışmalar yapıyor. Daha önce Mastercard tarafından yapılan çalışmalarda kaldıraçlı işlemler, kripto paralar ve ICO’lara zaten değinilmişti. Mastercard’ın yapacağı bu değerlendirmenin daha sonra da inceleneceği belirtiliyor.

Mastercard’ın bu sınıflamayı bugünden itibaren yürürlüğe sokması beklenirken, Mastercard birçok dev firmayla çalışan bir ödeme sistemi devi olduğu için, bu tarz bir hamlenin oldukça önemli olduğuna vurgu yapılıyor.

Zaten kaldıraçlı işlem ya da forex platformlarının bir kısmı, artık kredi kartı ile ödeme almayı durdurmuştu. Bunu, birçok kripto para borsası da uygulamaya koymuştu. Aynı zamanda otoritelere göre, Mastercard’ın bu yeni sınıflaması, şirketin kripto para vizyonu ile de örtüşüyor. Daha önce, şirketin CEO’su Ajaypal Banga, kripto paraların bir çöp olduğunu ve yüksek volalite sebebiyle bu ürünlerin herhangi bir kullanım alanı olmadığını ifade etmişti.

VISA da, son dönemde kripto para kredi kartları ile ilgili vizyonunu tersine çevirdi. Bu reddediş ile birlikte aralarında Bitwala, CryptoPay, TenX, Wirex ve diğerlerinin de bulunduğu birçok şirket etkilenme yaşamıştı.

Mastercard ve VISA’nın ICO’lar, kripto paralar ve sektörün diğer kısımları ile sahip olduğu negatif fikirler, bazı otoritelerce farklı yorumlanıyor. Kripto paraların bu sistemlere de rakip olduğunu belirten analistler, kripto paraların hızlarının ve başarılarının, Mastercard gibi devlerin pek de istemeyeceği türden olduğu görüşünde.

Mastercard, ICO’ları ‘Yüksek Riskli Yatırım’ Olarak Sınıflayacak isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Mastercard, ICO’ları ‘Yüksek Riskli Yatırım’ Olarak Sınıflayacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum’da işlem sayısı yüzde 94 geriledi Stellar Lumens 11% oranında yükseldi Çin, Güncel Kripto Para Sıralamasını Paylaştı Dev Bitcoin Borsasından Kriptolarda Bir İlk E-Ticaret Devi Alibaba, Fikri Mülkiyet Sistemi İçin Blockchain’den Faydalanacak! Araştırma: Kripto Para Borsaları Son 2 Yılda Hackerlara 882 Milyon Dolar Kaptırdı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır