Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Malezya Merkez Bankası İle Menkul Kıymetler Regülatörü, Kripto Paralar Konusunda İş Birliği Yapacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Malezya Merkez Bankası İle Menkul Kıymetler Regülatörü, Kripto Paralar Konusunda İş Birliği Yapacak
Malezya Merkez Bankası İle Menkul Kıymetler Regülatörü, Kripto Paralar Konusunda İş Birliği YapacakMalezya’nın Merkez Bankası ile ülkenin menkul kıymetler regülatörü, kripto para birimleri ve ICO tokenlerini düzenlemek adına iş birliği yapacakların duyurdu.

Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu ve Malezya Merkez Bankası (Bank Negara Malaysia), yaptıkları ortak açıklamada bu iş birliğinin sadece iki regülatörün inceleme ve denetleme yetkisine sahip olduğu alanlarda geçerli olacağının garantisini de verdi.

”Dijital varlıklara düzenleyici çerçeveyi uygulamak için, SC ve BNM iş birliği yapacak ve iki regülatörün denetim alanı içerisinde gerekli yasalara ve regülasyonlara uyulmasını garanti altına alacak.”

ICO’lar Menkul Kıymet Olarak Ele Alınacak
Menkul kıymet komisyonu kripto para sektörünün tartışmalı unsurlarından birisi olan ilk dijital para arzı tokenlerini de ele alacak ve bunları mevcut menkul kıymet yasaları gereğince düzenleyecek. Ülkenin menkul kıymetler komisyonu yaptığı açıklamada yatırımcılar ve tüketiciler için adil ve eşit bir trading ortamının oluşturulmasının ilk öncelikleri olduğunu ve bu sebeple kripto para birimi trading işlemlerine de el atılacağını belirtti.

Malezya özellikle son 1 aydır ardı ardına açıklamalarda bulunmakta. Ülke geçtiğimiz Kasım ayının sonlarına doğru kripto para birimleri ile ilgili regülasyonların 2019 yılının ilk çeyreğinde geleceğini belirtmişti. Direkt olarak ülkenin Maliye Bakanı tarafından yapılan açıklamada, bunların tüketiciyi ve yatırımcıyı korumada yeterli olacağının altı çizildi.

Bakan Lim, ülkenin merkez bankasının ve menkul kıymetler regülatörünün de ICO tokenleri ve kripto para birimleri için yasal çerçeve oluşturmada yardımcı olabileceğini belirtmişti.

Malezya Merkez Bankası İle Menkul Kıymetler Regülatörü, Kripto Paralar Konusunda İş Birliği Yapacak isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Malezya Merkez Bankası İle Menkul Kıymetler Regülatörü, Kripto Paralar Konusunda İş Birliği Yapacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Hoskinson: Cardano’da Birden Fazla Varlığı Destekleyeceğiz Eski IMF Ekonomisti ve Civic CEO’su: Bitcoin’de Nükleer Kış Kapıda! Bitcoin’in Yaşadığı Düşüşün Arkasında, PoW Modeli Mi Yatıyor? Hacklenen Japon Borsası Zaif, Müşteri Varlıkları İçin Finansal Destek Planını Yayınladı Tim Draper: Kripto Para Birimleri, İtibari Para Piyasasının Yarısını Tüketecek True USD, Her Bir TUSD’nin Dolar Karşılığını Gösterecek Bir Sistem İçin Çalışmaya Başladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır