Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Malezya Maliye Bakanı, Kripto Para Şirketlerinin Ülkenin Merkez Bankasına Uyması Gerektiğini Vurguladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Malezya Maliye Bakanı, Kripto Para Şirketlerinin Ülkenin Merkez Bankasına Uyması Gerektiğini Vurguladı
Malezya Maliye Bakanı, Kripto Para Şirketlerinin Ülkenin Merkez Bankasına Uyması Gerektiğini Vurguladı26 Kasım tarihinde New Straits Times kaynağının aktardığı habere göre, Malezya‘nın Maliye Bakanı Lim Guan Eng, ülke içerisinde kripto para piyasaya sürmek isteyen platformların veya kripto para işletmelerinin, ülkenin Merkez Bankası olan Bank Negara Malaysia (BNM) tarafından konulan kurallara uyması gerektiğini vurguladı.

Maliye bakanı söz konusu ifadeyi kendisine meclis üyesi Dr. Tan Yee Kew tarafından sorulan bir soru üzerine verdi. Dr. Tan bakana yönelttiği soruda, kripto para birimlerinin mevcut finansal sisteme ve yerel itibari para birimine karşı oluşturduğu riskler açısından ne gibi önlemlerin alındığını sorguladı.

NST’nin aktardığı habere göre, Dr. Tan’ın sorduğu soru, aslında mecliste tartışılmakta olan Harapan Coin isimli bir hükümet destekli kripto para birimi projesi ele alınırken gündeme geldi. Söz konusu projenin çok yakında Merkez Bankası ve Başbakan Dr. Mahathir Mohamad huzurunda açıklanması bekleniyor.

Harapan Coin aslında dünyanın ilk kripto para birimleri ile politik fon toplama platformu olarak vurgulanmakta ve geçtiğimiz hafta bir meclis üyesi hükümetin Harapan Coin projesinden önce belirli bir kripto para yasal çerçevesi oluşturması gerektiğini ifade etmişti.

Ülkenin Merkez Bankası 2018 yılının başlarında kripto para birimleri kullanımını düzenleme altına alacağını ifade etmiş olsa da, hazırlıkların ve haberin üzerinden aylar geçmesine rağmen hala resmi ve sağlam bir adım atılmadı. Bu sebeple Harapan Coin projesi devreye girmeden önce, kripto para birimleri ile ilgili yasal bir çerçevenin oluşturulması ciddi bir önem arz etmekte.

Malezya Maliye Bakanı, Kripto Para Şirketlerinin Ülkenin Merkez Bankasına Uyması Gerektiğini Vurguladı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Malezya Maliye Bakanı, Kripto Para Şirketlerinin Ülkenin Merkez Bankasına Uyması Gerektiğini Vurguladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum arzı tarihte ilk kez 13 binin altına düştü: Peki bu ne anlama geliyor? Bitcoin’de 10 ay sonra bir ilk yaşanıyor! Bir Kripto Para Borsası Daha Kepenk İndirdi! Bitcoin’e Neler Oluyor? İşte Tüm Endişeleri Dağıtacak Bitcoin Yorumları Doğu Avrupa Piyasaları Son 12 Ayda Rekor Seviyede Bitcoin Hacmine Sahne Oldu Bitcoin Yüzde 6 Yükseldi. 7.470 Dolar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır