Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Mahkeme, BTC-e Kurucusu Alexander Vinnik’in Suçlamalarını Düşürdü

Ana Sayfa » GÜNCEL » Mahkeme, BTC-e Kurucusu Alexander Vinnik’in Suçlamalarını Düşürdü
Mahkeme, BTC-e Kurucusu Alexander Vinnik’in Suçlamalarını DüşürdüÜnlü BTC-e işletmecisi Alexander Vinnik‘in Güney Kıbrıs Rum Yönetimi yetkililerince açılmış ”sahtekarlık, kara para aklama” gibi suçlardan kaynaklı dosyası, iddialara göre düşürüldü. Vinnik’in avukatı ise davanın zaten davacı tarafından ilk açıldığı anda bile ”dağıldığını” ifade etti.

Dava Düştü
Tass kaynağının aktardığı habere göre, Güney Kıbrıs yetkilileri tarafından Alexander Vinnik’e karşı açılmış dava, düşürüldü. Vinnik’in Güney Kıbrıs tarafından suçlanmasının sebebi ise, şimdi kapalı olan kripto para borsası BTC-e’nin, aslında Kıbrıs’a kayıtlı olmasından kaynaklanıyor. Vinnik’in avukatı Timofei Musatov ise yaptığı bir basın açıklamasında şunları ifade etti:

”Limasol Bölge Mahkemesi tarafından 27 Kasım 2018 tarihinde görülen duruşmada, şikayetçiler Alexander Vinnik’e karşı yaptıkları dolandırıcılık, kara para aklama ve diğer suçlardan olan davalarını geri çekti.”

Mahkemenin ve şikayetçilerin aldığı karardan duyduğu memnuniyeti dile getiren avukat, mahkemenin ”sadece resmi bir hamle yapmakla kalmadığını, bunun yanı sıra müvekkilinin dahil olduğu bütün yasal olayların masraflarının ödenmesine de hükmettiğini” aktardı. Davanın zaten ilk günlerinde ”dağıldığını” ifade eden avukat, bu durumun ”şikayetçilerin yasal konumlarının zayıflığını” gösterdiğini ve Alexander Vinnik’e karşı gerçekten bir suçlamaları olmadığını ifade etti.

Vinnik’in bu mahkemesi düşürülmüş olmasına rağmen, ABD ve Yunanistan tarafından açılan diğer mahkemeleri devam etmekte. Bilindiği üzre kendisi geçen yılın 25 Temmuz tarihinde, ABD Adalet Bakanlığını çıkarttığı tutuklama ve arama emrine müteakiben Yunanistan’da tutuklanmıştı ve o tarihten beri yasal mücadele vermeye devam ediyor.

Mahkeme, BTC-e Kurucusu Alexander Vinnik’in Suçlamalarını Düşürdü isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Mahkeme, BTC-e Kurucusu Alexander Vinnik’in Suçlamalarını Düşürdü - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çalınan 25.000 Ethereum Huobi’ye Taşındı! Bloomberg: Altcoin sezonu ufukta olabilir Dolar’dan 2019 Rekoru Ünlü Kriptograf: Bitcoin, Değer Saklama Aracı Olmaya Çok Uygun Kraken Alt Yapı Sorunları Yaşıyor Tronun YENİ Ürünleri Fiyat Artışının Gerçek Nedeni. TronGrid, TronStudio vb

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır