Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Maduro’nun Petro Değerini Yükseltmesi, Vatandaşlarını Şüpheye Düşürdü

Ana Sayfa » GÜNCEL » Maduro’nun Petro Değerini Yükseltmesi, Vatandaşlarını Şüpheye Düşürdü
Maduro’nun Petro Değerini Yükseltmesi, Vatandaşlarını Şüpheye DüşürdüVenezuela Başkanı Nicolas Maduro, geçtiğimiz tarihlerde ülkenin tartışmalı kripto para birimi Petro’nun değerini arttırmış ve yeni bir tartışmanın fitilini ateşlemişti. Uzmanlar ve teknoloji ile ilgilisi olan Venezuela vatandaşları, yeni karar hakkında pek sevinmişe benzemiyor.

Maduro geçtiğimiz hafta değeri 3.600 bolivara denk gelen Petro’nun fiyatını, 9.000 bolivara çıkarma kararı almış ve vatandaşların tepkisi ile karşılaşmıştı. News.bitcoin kaynağının aktardığı habere göre, Venezuela vatandaşlarının bir çoğu petrol destekli kripto para birimi fikrinin başından beri kötü olduğunu ve hükümetin şu an ne yaptığını bilmediğini düşünmekte.

Bir vatandaş biraz ileri gidip, bunun aslında sadece bir yalan ve hükümetin kara parayı aklamak için kullandığı yöntem olduğunu bile ifade etti. Petro resmi olarak piyasaya çıkmış olsa da, hala belirli bir cüzdanı yok ve bunu satın alan Venezuela vatandaşları sadece karşılığında sertifika almaya devam etmekte. 28 yaşında bir Venezuela vatandaşı olan Fabian Camacho, kız kardeşinin direkt olarak kamu denetçisi ofisinde çalıştığını ve ”hükümetten kimsenin konu hakkında hiçbir şey” bilmediğini iddia etmekte. Camacho’ya göre, hükümetteki bir kişi bile petrol fiyatının nasıl kripto paraya endeksli olabileceğini bile bilmiyor:

”Kimse, kesinlikle hiç kimse, bunun nasıl çalıştığını bilmiyor. Ve kimse de güvenmediği bir para birimini kabul etmeyecektir. Bu yüzden aslında, bunun gerçek bir değeri mevcut değil.”

Kolombiya içerisinde çalışan başka bir Venezuela vatandaşı ise, news.Bitcoin.com kaynağına aktardığı bilgilerde, Petro’nun %100 dolandırıcılık olduğunu ve hükümetin bu yolla kara para akladığını vurgulamakta.

Maduro’nun Petro Değerini Yükseltmesi, Vatandaşlarını Şüpheye Düşürdü isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Maduro’nun Petro Değerini Yükseltmesi, Vatandaşlarını Şüpheye Düşürdü - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

60 Milyon Dolarlık Blockchain Projesi, Çalışanlarının Yüzde 60’ını İşten Çıkardı Monero’nun 5 yıllık lideri görevi bıraktı Özgür Demirtaş Bitcoin Dünyasının Önde Gelen İsmiyle Bir Arada Çeçenistan, Avrasya Ekonomi Birliği Ülkeleri İçin Madencilik Havuzu Kuracak Blockchain Stok Alımı Durduruldu Türkiye Genel Kripto Para Piyasası 2019 Değerlendirmesi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır