Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Madencilik: Bitmain’in Rakibi Ebang, Yeni Cihazını Duyurdu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Madencilik: Bitmain’in Rakibi Ebang, Yeni Cihazını Duyurdu
Madencilik: Bitmain’in Rakibi Ebang, Yeni Cihazını DuyurduÇinli Bitcoin madencilik şirketi Ebang, yaptığı açıklama ile son model üretim madencilik cihazlarını duyurdu. Ebit Miner E 11 ismi ile çıkan cihazlar, oldukça başarılı bulunuyor. Çıkan haberlere göre, cihazın 30 ile 44 trilyon arasında bir TH/s gücüne sahip olduğu belirtiliyor.

Gürcistan’ın Tiflis kentinde gerçekleştirilen Dünya Dijital Madencilik etkinliğinde konuyla ilgili bilgiler veren şirket, bu yeni ürünün Bitmain’in ürettiği cihazlardan çok daha kaliteli olduğunu belirtti.

Madencilik sektörüne Bitmain’in önemli rakiplerinden birisi olarak gösterilmeye başlanan Ebang’in bu son hamlesi, madenciler açısından da oldukça sevindirici bir haber olma özelliğini taşıyor.

Madenciler, artmaya başlamış tekelleşmeden oldukça rahatsızdı ve Ebang’in sektöre giriş yapıp teknik manada Bitmain’den daha kaliteli cihazlar üretmesi, şu anda Bitmain hariç hemen herkesi memnun etmiş görünüyor. Cihazların şu anda satışı başlamadı ancak çıkan haberlere göre, sektörün en kaliteli cihazlarından birisi olacak olan bu yeni cihazlar, yakın dönemde raflardaki yerini alacak.

Hong Kong ulusal borsalarında Bitmain ve Canaan ile birlikte işlem gören üçüncü madencilik şirketi olan Ebang, ASIC madencilik sektörünün yüzde 11’ini domine etmiş durumda. Şu anda, ASIC cihazlar ve madencilik sektöründe yaşanan son gelişmelerin oldukça ilgi çekici olduğunu belirten otoriteler, yakın dönemde artmış olan rekabetin, sektörün ve bireysel madencilerin lehine olduğunu ve artmış alternatiflerin önemli olduğunu ifade ediyor. Canaan ve Bitmain de, yeni madencilik cihazları için yoğun bir çalışma sarf ediyor.

Madencilik: Bitmain’in Rakibi Ebang, Yeni Cihazını Duyurdu isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Madencilik: Bitmain’in Rakibi Ebang, Yeni Cihazını Duyurdu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Borsalarına Siber Saldırılar Güvenlik Endişesi Başlattı Kaldıraçlı Bitcoin Borsası BitMEX’te Rekor Hacim! 24 Saatte 16 Milyar Dolar! Devasa büyüme: Bitcoin artık 100.000’den fazla kuruluşta kabul ediliyor! Ripple (XRP) multi-milyon dolarlık planını duyurdu: XRP fiyatı artabilir! Bitcoin Ekonomisti: Ethereum, Olsa Olsa Pahalı Bir Bilim Deneyi Olur İki Kripto Para Firması Daha New York’un Regülatöründen BitLicense Almayı Başardı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır