Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Madenciler Hakkında Yapılan Araştırma Mayıs Ayını İşaret Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Madenciler Hakkında Yapılan Araştırma Mayıs Ayını İşaret Ediyor
Madenciler Hakkında Yapılan Araştırma Mayıs Ayını İşaret Ediyor

© Reuters.  © Reuters.

CoinShares firması tarafından yapılan araştırma kripto para madencilerinin çok zor durumda olduğunu ortaya çıkardı. Bitcoin ve Ethereum madencilerinin Mayıs ayından itibaren başlayan kripto para kayıpları ve düşüşlerinden etkilenerek madencilerin zararları en yüksek risk ve zirve seviyesine ulaştı. CoinShares, araştırmasında kripto para madencilerinin yaşadığı bu zor durumun bir süredir devam ettiğini, Mayıs ayından başlayarak Aralık ayına girmemize rağmen aylardır zarar ettiklerini ortaya çıkardı. Araştırma sonuçları, kripto para madencilerinin zararına da olsa cihazlarını çalıştırmaya ve kazanacak olduklarına dair umutlarının olduğunu, bir madencinin elde ettiği yüksek gelirlerden artık eser kalmadığını ortaya çıkardı.

Araştırma sonuçlarında, kripto para madenciliğinden geçmişte kazanılan kazançların 10/1 kadarının bile artık kalmamış olması, madencilik yapacak olan kişiler veya yeni madenciliğe başlamış olan kişilerin büyük zararları ile sonuçlandı. Bu süreçte binlerce kripto para madencisi elde ettikleri kazançlardan daha çok zarar ettiklerini ve aldıkları cihazların parasını bile çıkaramadan sektörün zarar etmeye yönelik bir takım düşüşler yaşamaya başladığını açıkladı ve sektörü zararına da olsa daha fazla zarar etmemek için terk etmek zorunda kaldı.

Cihazların Parası 24 Aydan Önce Çıkmıyor!
CoinShares, incelemeler sırasında madencilik yapan kişilerin madencilik cihazının fiyatını amorti etmesi için en az 24, en fazla 30 ay boyunca madencilik cihazını çalıştırması gerektiğini ve kazanması gerektiğini açıkladı. Madencilerin kendi verileri ile doğru olmayabilecek kazançlar elde ediyor olabilecek olduklarını veya kazançlarını geçmişten bugüne kadar elde ettikleri kazançlardan sonra cihazlarını tam zamanlı değil, yarı zamanlı olarak çalıştırıyor olabilecek oldukları açıklandı.

Bitcoin ve Ethereum madenciliğinden elde edilen kazancın neredeyse olmaması ve sürekli enerji parasından dolayı zarar elde edilmesi de araştırmanın ana konularından bir tanesiydi. Bitcoin fiyatı düşüş yaşarken, madencilerde büyük zararlar ile karşı karşıya kaldılar ve fiyatların gerilemesinden yatırımcılar kadar madencilerde etkilendi.

Aynı araştırma sonucunda bazı madencilerin %80 oranında yenilenebilir enerji kullandıklarını ortaya koydu.

Bu içerik bitcoinsistemi.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Madenciler Hakkında Yapılan Araştırma Mayıs Ayını İşaret Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Vitalik Buterin’den Çarpıcı Bitcoin SV ve Faketoshi Yorumu Coinbase Borsası Sistemsel Açığı Tespit Eden Kullanıcıya 30.000 Dolar Verdi! Sanayi Bakanlığı’ndan Blockchain Hamlesi! Alanında Lider Birkaç Şirket Bir Araya Geldi, Hedef Yeni Bir Blockchain Platformu Binance’de Listelenen Altcoin İvme Kazandı! Electroneum’un Yeni Telefonu Kripto Madenciliği Yetenekleriyle Geliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır